Parta "Herna Boyz" vysílá edit z letní návštěvy Berlína

Vydáno: 21.11.2023

 

Berlín je destinací, kterou mají kluci z Herny rádi a proto tam pravidelně už nějaký ten pátek vyráží. Do redakce nám dorazilo krátký povídání s editem z jejich letošního tripu, který ukazuje, že i když navštěvuješ Berlín pravidelně, vždycky je trošku jiný. Nasaď tedy sluneční brýle, protože je tu na chvíli zpátky zase léto.

Partičku "Herna Boyz" není třeba našim pravidelným čtenářům představovat. A pokud by se přeci jen našel někdo, kdo je nezná, tak věz, že jde o kluky z Kladna a okolí, kteří jako my, milují skateboarding.

Tak jsme zase po pár letech vyrazili na trip do našeho milovaného Berlína. Vypadá to, že je vše při starém, ulice plné "zjevů" v takové koncentraci, co by jsi jinde těžko pohledal, takže se tam cítíš jako ryba ve vodě!

Ulice plné střepů, Berliner se pije už od snídaně, kebab k obědu i k večeři, bleší trhy a samozřejmě nekonečné párty všude kolem… spoty a skateparky tam rostou, jak místním fetkám boláky na ksichtě!

Nocleh proběhl klasicky v Sunflower hostelu, takže se samozřejmě skejtovalo v Dog shitu, na lavičkách a u haly vyrostl pěkný venkovní dřevěný parčík s krytou minoškou. Všechna další místa jsme jeli poprvé, Skate-Rollsport-Anlage na Lehrter Strasse. To je parádní zánovní betoňáček, kde si zajezdí každý, pak MBU skatepark, což je taková diy plazička s dost bizzare překážkama, ale skvělým feelingem a lidmi kolem. Proběhl taky Mellowpark, kde vyrostl nový betoňák, který byl naštěstí i pěkně ve stínu, protože ten den nás dost sužovalo vedro a sucho v krku z Berlinerů předešlé noci.

Na pumptracky a velký rampy jsme si vzhledem k riziku upálení za živa netroufli. Na konec jsme ještě navštívili Greisfwalder DIY, což je opravdu veledílo! Dlouho jsme se nikde neprojeli, jako tady.

Smekám svou truckovku před local crew! Tohle rozhodně všem doporučuji navštívit. Ten den tam ještě probíhala menší párty, takže jsme měli pojezd i s live DJs.

Co víc by mohl člověk od skate tripu s Herna Boyz chtít… Bis bald, Berlin!