Ohlédnutí za sobotním děním na Mystic Sk8 Cupu 2023

Vydáno: 02.07.2023

 

Po uplakaným pátku prozářilo Štvanici sluníčko a sobotní kvalifikace tak byla doprovázena příjemnou letní atmosférou. Bylo to znát na tvářích všech a pohoda byla jasná na každým kroku. Pojďme se podívat blíž na sobotní dění.

 

Na plánu dne byla kvalifikace streetu a bowlu. Street si zajely kluci i holky a bowl měli tentokrát pod kontrolou jen chlapi, protože díky nižšímu počtu závodnic si holky svůj bowl odjedou až v něděli. 

 

Všechno začalo úderem poledne, kdy nastoupil do skateparku první heat chlapů. Sice v tu dobu měly nastoupit ke svojí kvalifikaci holky, ale ty byly posunutý až po chlapech. Celkem bylo heatů devět a v každým z nich bylo osm nebo devět riderů. Z pořadí heatů by se dalo vyčíst, že jsou postavený tak, aby skateboarding postupně gradoval, což potěší nejedno oko.

Každý skejtr měl k dispozici dvě jízdy z nichž se samozřejmě počítala ta lepší, takže pokud pokazili v první jízdě, už nehrotili a soustředili svojí energii na druhej run.

Po streetu chlapů a krátký pauzičce se šlo na už zmíněnou street kvalifikaci holek. Holky byly rozdělený po dvou do deseti heatů. Jedinou českou zástupkyní byla Laura Žáčková, které bohužel její kvalifikace nevyšla podle představ. 

 

Po několika hodinách streetu přišla na řadu krátká pauza, kdy se tribuny u skateparku vyprázdnily a lidi vyrazili naplnit pupky něčím dobrým, ať už jídlem nebo pitím a že je na Mysticu z čeho vybírat. Relax zóna nabízí totiž spoustu stánků jak s různými specialitami ze všech koutů světa, tak i spoustu barů s nepřeberným množstvím drinků. Někdo se v relax zóně seknul už napořád, ale skejtuchtiví diváci věděli, že se nesmí moc dlouho zdržovat a musí si jít vybojovat svoje místo na tribuně u bowlu. Další závodní částí totiž byla kvalifikace v bazénu.

 

V bazénu na nás čekalo spousta záabavy, vždyť startovka slibovala dvanáct heatů a v každém pět skejtrů. I tady bylo opět namícháno tak, aby skateboarding postupně gradoval a diváci si tak přišli na svý a postupně se dostávali do varu. Show to byla ohromná a jásot a řev lidí tomu dávali jasně za pravdu. Do neděle postoupili ale jen ti nej, které ještě doplní loňský vítěz Steven Pineiro. Kdo v bowlu vydržel až do konce, přišel do relax zóny už na rozjetej koncert brooklynských Smif-N-Wessun. Po pátečním koncertu Sick of it all, kdy řádila snad celá Praha to bylo příjemný uvolnění a pohoupání do známých rytmů týhle newyorský party.

 

Volná zábava po celodenním skateboardingu a večerních koncertech slibovala buď fellení s kamarády na různých barech, tančky na různé DJs nebo taky odpočinek, protože po hodně našlplý sobotě nás čeká ještě našláplejší den, kterým je finálová neděle.

 

Vidíme se na Štvanici a veškeré info k nedělnímu programu najdeš tady

 

 

 

Angelo Caro. / foto: František Ortmann
Maxim Habanec. / foto: František Ortmann
Tobiáš Jírovec. / foto: Daniel Dujsík
Rišo Tury. / foto: František Ortmann
Kieran Wooley / foto: Daniel Dujsík
Kieran Wooley / foto: Daniel Dujsík

Fotogalerie B & W Daniel Dujsík / colored František Ortmann: