Nová kolekce od F.S.C.

Značka F.S.C. - neboli Fun Skateboard Company - hlásí novou kolekci, která dorazila i do České republiky. V té najdete hlavně spoustu povedených designu čerstvých desek a velcí fanoušci můžou přibrat i triko nebo mikinu.

 

Michal Gálík - switch kickflip během natáčení v Rakousku / Foto: Jirka Novosád

 

Jestli značku F.S.C. neznáte, tak tady krátké info. Ve zkratce F.S.C. je ukryt název Fun Skateboard Comany a jde o poměrně mladou značku z Austrálie. Za vznikem stojí parta skejtrů, která chtěla začít tvořit skate brand, ve kterém bude dost prostoru pro realizování nejrůznějších nápadů (grafik) a budou ji tvořit samotní skejtrs. Motivací rozhodně není vytvořit další velkou firmu, ale naopak se parta drží svého claimu „Skateboarding is meant to be FUN!“. Hnacím motorem je prostě zábava, o které skejtování vždycky bylo. Z toho důvodu se i většina jejich týmu podílí na chodu značky – ať už jde o tvorbu designů, potisk, balení, odesílání nebo třeba prodej. Prostě značka, kde makají pouze skejtři.

 

Petr Veselý - backside tailslide během natáčení v Rakousku / Foto: Jirka Novosád

 

F.S.C. podporuje spoustu skejtrů – a to jak „doma“ v Austrálii, tak i po celém světě. V našich končinách je skvěle reprezentují dva technici Michal Gálík a Petr „Zelí“ Veselý. Ti taky pořád točí na streetu a na jejich party se můžete těšit v nadcházejícím Ambassadors videu „Social Distancing“, které můžeme čekat už koncem léta. Jako ochutnávku si zatím můžete dát tenhle kratší mix záběrů z parků a leftoverů z natáčení.

 

 

Desky F.S.C. - Bolt (White), FOS a Bolt (Black)

 

Kromě jednodušších a „čistších“ designů, které si různě hrají použitím loga, přišla na sklad Ambassadors, kteří jsou zároveň oficiálním distributorem F.S.C., i hodně povedená série desek „Sipper“. V té najdeme hned několik promodelů jednotlivých riderů a všechny designy spojuje, jak už název napovídá, inspirace v oblíbeném drinku.

 

Desky F.S.C "Sipper Series" - Will, Steve, Munoz, Duran a Bryan

 

Kompletní kolekci desek a doplňků od značky Fun Skateboard Company najdeš na tady.