MSC 2021 startuje páteční předkvalifikací

Vydáno: 03.09.2021

Tento způsob léta, zdá sem mi poněkud nešťastným. On i ten loňskej způsob nestál za moc. Naštěstí se ale vyčasilo a ač s posunutým datem, je to tu po jednoleté covidové pauze opět všemi oblíbený závod Mystic Sk8 Cup ve svém 26. ročníku.

Páteční počasí nemohlo vyjít líp a v odpoledních hodinách se kolem štvanickýho skateparku začali shlukovat návštěvníci a první osadníci, kteří si tradičně okolo skateparku vybudují vlastní stanový městečko.

U vchodu se každý musel nějakým způsobem prokázat, že splňuje covidový podmínky pro vstup. Pokud návštěvník žádnej doklad nemá, může se nechat zadarmo otestovat přímo u vstupu. Jasný, žádná výhra, ale podmínky jsou prostě takový a dát dohromady contest těchro rozměrů, to není žádná legrace. Big up Mystic týmu, kterej se i v týhle zvláštní době vrhnul do pořádání mezinárodního eventu, kterej má v naší zemi neskutečnou tradici.

Páteční den je taková ta vstupní brána do třídenního kolotoče, do kterýho nastoupíš v pátek po o a vyplivne tě v neděli po večeři, občas labutě, sem tam řetízák. Každopádně, první den, jako tradičně, patřil předkvalifikaci všech riderů, který se chtějí zúčastnit zítřejšho hlavního závodu. Nutno říct, že pátek byl hlavně ve znamení mladých a neokoukaných tváří.

Hlavním hrdinou byl stoprocentně argentinec Nacho Lima, který postoupil z prvního místa a jeho flip bs lipslide všude zdvihal na tribuně snad všechny fanoušky, kteří dorazili podpořit tenhle event a zafandit skvělýmu skateboardingu. Za zmínku stopro stojí postup dvou českých riderů, Viléma Jakeše, který postoupil z pátého místa a Jakuba Imramovského, který postoupil z místa osmýho. Určitě všechny ještě zaujal dánskej prcek Viktor Solmonde, kterej obalenej chráničema lítal asi ze všech nejvíc.

Za chvíli nás čeká první ze třech after party, který se konají každej večer po skončení závodů v chill zóně na ostrově. Ta je nabitá všemožnejma stánkama, kde si buď můžeš v shopech koupit od a do z nebo získat pár drobností v soutěžích v reklamních stáncích. V nabídce je samozřejmě i spousta stánků s jídlem od asijský kuchyně až po výtečný burgery včetně stánků s drinkama, na který si dokážeš jen vzpomenout.

První after party víkendu se ponese v duchu rapu a na stagi se po dlouhé době objeví zvučná jména Věc a Zverina, které podpoří Mc Gey, Supa a Švidraň. Ať se vám páteční večer líbí a sejdeme se opět zítra, kdy se pojede jak holčičí, tak i klučičí kvalifikace, a to jak ve streetu, tak i v bowlu, takže je zaručená věc, že sobotní skateboarding bude bomba. Večer nás potom ještě dorazí koncert známý americký party „Dog eat Dog“!
Foto: Jirka Novosád / Daniel Dujsík

Tonča Bakošová. 
Zander Gabriel. 
Kiko v poletu.
Backside tailslide.