Kde se vzala, tu se vzala, je tu nová česká skejtová talkshow "DROP IN?"

To se takhle jednou potkal kameraman Ondra Havlík se skejtrem Patrikem Gajdošíkem. Jelikož měli podobný nápad a vizi, slovo dalo slovo a vznikla tak čiště skejtová talkshow s názvem "DROP IN?". V našich končinách to není až zas tak častej jev a proto jsme neváhali ani chvíli a kluky pozvali na kus řeči, aby nám objasnili, jak se dali dohromady, jaký je koncept a jaké jsou plány do budoucna. K rozhovoru přikládáme i první díl, ve kterém je hostem Arnošt Ceral. 

 

 

 

Jak přišel na svět nápad dělat skejtovou talkshow?

O: Posledních pár let natáčím podobné talkshow pro několik klientů, takže to byla spíš jen otázka času, než mě napadne, že bych mohl začít s něčím podobným ve skejtové komunitě.

 

Jelikož jste v projektu dva, kdo koho našel a jak se vaše cesty svedly dohromady?

O: Moderátor bylo to nejtěžší. Potřeboval jsem najít někoho, kdo se na scéně pohybuje, orientuje, zná lidi a je nestranný. No, hledal jsem asi rok a pak jednoho krásného dne mi Patrik nezávisle přednesl, že by chtěl něco podobného tvořit, ale že potřebuje kompletní produkci. Z mého pohledu to sedlo jako prdel na hrnec.

P: Byla to celkem náhoda, protože já měl ten koncept v hlavě už delší dobu a dokonce jsem i s kamarádem něco takového zkoušel. Bohužel to ale nemělo budoucnost ohledně kvality a dalších faktorů. Ale přišel jsem s tím nápadem za Ondrou a on mi řekl, že má úplně stejný nápad a že už i řešil koho dosadit jako moderátora. No a bylo to.

 

Otázky připravujete společně nebo je to kompletně Patrikova práce?

O: Otázky jsou Patrikova práce. Dohodli jsme se, že na začátku se k tomu taky nějak vyjádřím, ale do budoucna s tím nechci mít žádnou práci, abych se mohl věnovat maximálně vizuální stránce projektu.

P: Máme to rozdělené tak, že Ondra řeší kameru a techniku a já domlouvám hosty a řeším otázky. Samozřejmě ty otázky spolu částečně konzultujeme.

 

Patrik s Ondrou v akci

 

Podle jakýho klíče vybíráte a zvete hosty do pořadu?

O: No, mám doma nástěnku s fotkama skejtrů, zavážu si páskou oči a hážu šipkou, ať rozhodne osud :D

P: Jak říká Ondra, máme na to speciální techniku :D Všechno je to legrace, přístup a výběr je čistě individuální.

 

Jak často se můžeme na rozhovory těšit, a nebojíte se, že jednoho dne dojdou lidi?

P: Určitě máme v plánu tomu dát pravidelnost a chceme to dělat dlouhodobě. Na naší skate scéně je spousta zajímavých lidí, které stojí za to posadit před naši kameru a vyzpovídat je.

O: Chceme určitě tvořit pravidelně a dlouhodobě. Máme v plánu oslovit spoustu zajímavých hostů a nebojím se, že by jednou nebylo co točit.

 

Budete se zaměřovat čistě na českou a slovenskou scénu nebo jsou plány větší a vydáte se i za hranice?

P: Chystáme velké věci, ale nechte se překvapit.

O: Nic nepovím, nechte se překvapit.

 

První díl talkshow "DROP IN?" se odehrává v Gold JZD a hostem byl Arnošt Ceral

 

Budou hosti pořadu čistě skejtři, jako jezdci nebo půjdete hlouběji do vod lidí, kteří jsou s naší komunitou nějak spjatí?

P: Upřímně, chceme před kamerou každého, kdo je zajímavý a má něco společného se skateboardingem.

O: Hosti nebudou určitě jen skejtři. Vždy to však budou lidi, co se skejtem mají něco společného a zároveň víme, že budou něčím zajímaví.

 

V rozhovoru s Arnoštem jste natáčeli na jeho secret spotu GoldJZD. Máte v plánu jezdit vždy za každým skejtrem nebo si je budete zvát i někam k sobě?

P: Tohle je otázka na Ondru, on je boss produkce.

O: Popravdě nevidím ve studiu žádný bonus nebo něco, co měl být pro diváka přínos. Snažím se vymýšlet prostory, které budou vždy nějak spojené s naším hostem.

 

Děkuju pánové za Váš čas a přeju celýmu "Drop In?" projektu spoustu kvalitního materiálu před kameru a ať se vše do budoucna hlavně daří podle Vašich představ. 

 

Na Vás, naše čtenáře, už tu čeká první díl ze skejtový talk show "Drop In?". No a kým lepším tohle všechno odstartovat, než s více než známým technikem a matadorem naší skejtový scény, s Arnoštem Ceralem, kterej ti na sebe poví spoustu věcí, včetně informací ze života a vlastního pohledu na skateboarding jak u nás, tak i ve světě.