IMPURE MURCIELAGO VIDEO + ALEX M. OCHSER INTERVIEW

Vydáno: 31.05.2024

Jednou z nejkrásnějších věcí, který svým uživatelům skateboarding přináší, je rozhodně cestování s přáteli. Toho si je serverská parta IMPURE dobře vědoma a v rámci touhy za poznáváním novejch míst, vyrazili navštívit starou známou tvář a prozkoumat všechny zákoutí Valencijskejch ulic. Litry piva, vytrpěný triky a především přátelská atmosféra - to vše v MURCIELAGO videu! Detaily ze zákulisí v následujících řádcích obsáhne Alex Ocher. HERE YOU GO!Nazdar Alexi, jak se vede?

Nijak žvlášť, vyhřejvám se na balkonu a rehabilituju bolavou nohu, haha!
Co u tebe?

U mě všechno, jak má bejt! Pojď se nám krátce představit.
Jasně, takže, jmenuju se Alex M. Ochser, pocházim ze Sedony v Arizoně a momentálně žiju ve španělsku, ve Valencii.

Co se stalo s tvojí nohou?
Chystali jsme se na Go Skateboarding Day v rámci AMO SKATEBOARDS a DAMN SKATEMAGU. Během sešn jsem spadnul na hranu ledge a dost blbě jsem si natáhnul kyčelní sval, takže budu mimo nejmíň 3 měsíce. 

To mě mrzí, ale aspoň budeš mít dost času na tenhle rozhovor! Prozraď, jak se týpek z Arizony stane neodmyslitelnou součástí skejtový party ze severu čech?
Haha, no s pivem v ruce samozřejmě!
Vlastně je to dost běžnej příběh, jak skater pozná skatera. Měli jsme několik společnejch přátel a tak jsem s partou vyjel na pár tripů, který tou dobou často podnikali. Stali se z nás hodně dobrý kamarádi a tak jsem se přirozeně stal součástí týhle crew. Od tý doby proběhlo hodně lahví Božkovu, haha. To bylo nevyhnutelný.Potěšení na naší straně! Tou dobou jsi žil v Praze, kde si strávil několik let. Proč právě Praha a proč jsi se po letech rozhodl směřovat svý kroky do Valencie?
Nápodobně chlape! Před lety jsem se rozhodl přesunout do Evropy a můj bejvalej spolubydlící z vejšky tou dobou v Praze krátce žil. Řekl mi "Alexandře, pivo je tu levnější než voda, skejtový spoty jsou sick a ženský jsou HOT! Pohni prdelí a přijeď sem!". Všechno byla pravda ale upřímně, po letech zkrátka přišel čas na změnu. Ve Valencii je mnohem příznivější počasí a je tu pro mě mnohem víc pracovních příležitostí. Je fakt sick, že tady může skejtovat každej den a to mi na životě v Praze hodně chybělo. Jsem prostě týpek z pouště a vedro mi vyhuvuje. I tak mi ale Praha a všichni kámoši často chybí!

Mr. Fazole tu chybí všem! Jak by si popsal skejtovou scénu ve Valencii a tamní život obecně?
Scéna je tu vlastně celkem malá ale najdou se tu važně crazy skateři, ze všech koutů světa. Najde se tu hodně inspirace jak pro točení, tak i pro samotný skejtování. Místní základnou je Cinquenta Skateshop, kterej má na svědomí veškerý eventy a hejbe místní scénou. Vždycky je tam nejlepší atmosféra a pivo teče proudem. 

Dle mýho názoru je Valencie o dost lepší než Barcelona, z který se může každej posrat, haha! No, a jak probíhala impjůrácká návštěva?
Řekl bych, že každý z těch měst je dobrý jiným způsobem, ale souhlasím s tebou. Impure návštěva Valencie byla epic! Opilecký noci plný skejtování po celým městě a dobře ztrávenej čas s mejma G´s. Jsem rád, že mohl dorazit i Alex z Francie a parta byla pohromadě. Místňáci byli nadšený, že do Valencie dojela parta z Český Republiky! Největším úspěchem tripu bylo to, když Holovský konečně objevil španělský pivo, který se dalo pít, haha. Shout out Turia!Haha, to je pravda. Vzpomínám na jeho serii IG stories z Lisabonu, kde hodnotil "špatnost" místních piv! Kromě promítání videa na domácí půdě v Praze, proběhlo jedno další ve zmíněným Cinquenta Skateshopu. Doufám, že si to všichni pořádně užili!
Na to si dobře vzpomínam, hah. Promítání v Cinquenta byla velká paráda. Ten den probíhal i skejtovej event v nedaleký plaze, takže to šlo ruku v ruce. Proběhnul best trick a death race a následoval přesun do shopu. 

To zní skvěle! Co se ti na videu líbilo nejvíc?
 Rozhodně Hami, pokoušející se zdolat rampu na letišti v Praze. To je naprostá klasika a končí vždycky stejně, haha! 

Co na to říct, ten kluk je prostě neponaučitelnej! Co příběh za pokutou, kterou jsi ve videu od místních prasátek dostal?
To teda je a nás to baví pozorovat, haha.
Byli jsme na spotě, kde není skateboarding moc vítanej. Dávám si tam malý 50-50 a odjíždím, když v tom tiše přijíždí fízlové v tom posraným elektrickým autě. Dostal jsem 100 euro pokutu a stejně tak týpek z italský party a jejich filmer, který byli na spotě s námi.  To je dost na hovno ale za zmínku stojí i fakt, že ti nezabavili tvůj skate jen díky tomu, že si na otázku " Which board is yours?" reagoval " I dont know, sir. Its all the same to me...". Geniální, haha! Nachýlil se čas pro klasickou poslední otázku - Máš na srdci nějaký slova na závěr?
Haha. můžu jen říct, že jsem rád za svý dobrý felláky z Impure a nemůžu se dočkat dalšího společnýho tripu!
IMPURE!!!

... Jo, a taky nezapomeňte kupovat prkna od AMO, haha!