Gutovka Skateboarding Day

Vydáno: 13.07.2021

Restaurace Gutovka ve spolupráci s městskou částí Praha 10 uspořádala v sobotu 19.6. skateboardovou akci pro veřejnost nazvanou Gutovka Skateboarding Day.

Hlavním programem byla možnost si vyzkoušet jízdu na skateboardu pod taktovkou zkušených instruktorů, kteří byli k dispozici dětem a široké veřejnosti po celý den. A to buď ve dvou 20 minutových vstupech přímo ve skateparku, kde byl každý účastník odměněn za svou odvahu malými dárky od partnerů akce nebo v druhé sekci skateparku, kde byli trenéři ze skate akademie celé odpoledne.

Kromě ježdění si mohly všechny děti vyzkoušet i svou zručnost v rámci fingerboardové zóny, kde byly umístěny dva stoly s malými skateparky. Kdo zrovna netrávil čas ve skateparku, byl ve fingerboard zóně, která se po celé odpoledne těšila velkému zájmu.

V rámci programu byla připravena i skateboardová exhibice, o kterou se postarali skateři ve složení Jakub Šindelář, Martin Bryndáč, Jakub Jiruška, Filip Korbut a Marek Knytl.

Skatepark byl během odpoledne přístupný i všem, kdo si přišli jen zajezdit, protože v celém závěru akce byl pro ně připraven takzvaný best trick contest na vybraných překážkách skateparku. A to jak pro kluky, tak i pro holky. Odměnou za jejich výkony jim byly věcné ceny od sponzorů Vans, Dakine a Ambassadors.

Parádní odpoledne celou dobu podporoval svým skvělým setem DJ Fuuse a kdo měl žízeň nebo hlad, mohl využít parádní občerstvení v restauraci Gutovka.

Velké poděkovaní patří městské části Praha 10 a všem partnerům akce, kteří Gutovka Skateboarding Day podpořili a všem, kdo ten den přišli.

Galerie od Zuzany Karbanové: