Deštivý Frýdek-Místek dopřál na ČSP jen radiusům!

Vydáno: 19.09.2022

 

Frýdek-Místek byl další zastávkou letošní série ČSP, které jsou součástí i další série pro Juniory a pro Ladies. Dne 20.8. byl na řadě Frýdek-Místek, za podpory města, které dalo vzniknout jak streetovému skateparku tak i bowlu, ukrytému pod střechou.

A právě střecha měla na sobotní průběh zásadní vliv. Po několika denních vedrech, se schylovalo k prudkému ochlazení a slejváku zhruba v celé republice a vodní příval se nevyhnul ani východu Čech, či Slezsku. Po Jihlavě, kde se závod nakonec přesunul do minirampy, se jedná o druhý závod, kde letos v sérii ČSP nepřálo. Následně přišla na řadu Karviná, kde ještě 24h před začátkem závodu byla předpověď horší než na Jihlavu a Frýdek. Celkem logicky se organizátoři rozhodli závod zrušit, neb jeden závod je dost lidí kolem, kteří na ně jedou i den dva dopředu, nehledě na náklady spojené se závodem. Počasí ale Karviné nakonec dopřálo v pohodě sobotu, smůla.

Ve Frýdku se na rozhodlo že se oproti programu pojede nejdříve park, který měl své suché místo jisté a parta do desítky riders se odjela zcela bez problémů. Pořadí z Plzně se prohodilo a David Luu skončil na místě prvním, Ondra Havran na druhém místě. Tomík Marek předal mikrofon Vašnostovi a zajel si místo třetí.

Parta pak vzala stěrky a dala dohromady streetovou část, kde byla snaha odjet alespoň kvalifikaci, nicméně po prvním heatu se spustil opět déšť a bylo doslova po srandě. Street se tak za zastávku Frýdek-Místek zrušil a jezdcům se alespoň vrátilo na místě startovné za street.

Seriál dále pokračuje a na stránce www.czechskateboarding.cz najdete zbývající závody letošního ČSP, kde je po jednom závodu pro juniory, ladies a chlapy 15+ a vše končí na MČR.

ČSP Frýdek Místek 20.8. - Park:
1. David Luu (Ambassadors, Life is porno, Footshop, Cariuma, Aktin)
2. Ondřej Havran 
3. Tomík Marek (SkateLocal.cz Young Blood SK-Jihlava, Gut Greens)
4. Jan Mrkvička (Skatelocal.cz)
5. Ondra Kovalčík (Tattoo Kovis)
6. Honza Malý (Big Shock!, Bigbang skateboards, Socket hardware, garandbrand, fallen europe, snowbitch, eighty8)
7. Michal Daniš (Picnicskateshop, Cannabis Sativa Energydrink)
8. Robert Míček (Solid Steel, Skate Škola Frýdek Místek)

foto: Jan Kopřiva

David Luu noseblunt.
Havran melon over the hip.
Jo jo, nevypadá to dobře.
Chvíle naděje. . .
Marné pokusy. . .