4. ročník Žlebskýho PŮLDŽEMU už tenhle víkend!

Vydáno: 30.05.2023

Už tenhle víkend se uskuteční 4. ročník Žlebskýho PŮLDŽEMU, kterej nemá na svědomí nikdo jinej než olomouckej LOKAL. Událost, která v našich končinách nemá obdoby, má hodně co nabídnout, tak nabal karimatku, flašku ruma, čistý slipy a vyraž směr Dolní Žleb u Šternberku!

Koupaliště v Dolním Žlebu skrývá bohatou historii, která sahá až do začátku 20. století, kde je vidět stará verze koupaliště. Nynější betonovej bazén, byl postaven někdy v 70. letech a slouží místním k ochlazení během parných dnů. Je zde i občerstvení s výčepem a grilem, což z koupálka dělá perfektní místo, pro nejrůznější vyžití. Na jaře se tu skejtuje, v létě plave a v zimě, když voda zamrzá, tak se vytahujou brusle a hokejky.

Parta z Lokálu Nechává ožít popraskaný betony bazůnu už od roku 2019, kdy proběhl uplně první PŮLDŽEM. Díky Důšovo koneksím na Šternberskou partu, Lokálové objevili tenhle betonovej skvost a coby milovníci nádrží a vypuštěnejch bazénů, nemohli nechat Žlebský koupaliště bez odezvy. Slovo dalo slovo a v období mezi květnem a červnem, kdy se bazén kvůli úklidu vypouští, vzniknul první Půl Džem.Od tý doby se rok co rok sjíždí fandové nasranejch banků do Dolního Žlebu, kde si můžou užít ten správnej vibe moravský vesničky, dát si dobrý pivko a klobinu, poslechnout si trochu toho rocknrollu, vyspat se v přírodě vedle svýho stanu, do kterýho se v delíriu netrefili ale hlavně vypotit trochu krve a odnýst si krásný vzpomínky, protože ve Žlebu se každej odjetej trik počítá! Za zmínku stojí třeba narvanej bs heelflip přes schody od Fandy Šestáka, nebo jeho 5050 na fotbalový brance. Legendou se stal i Dan Bureš a jeho “kalužák”. Ten objel klopenej roh ve spodní části, když se tam zrovna nacházela nechutně kalná kaluž a to vše večer za svitu dalkáčů od Zafiry.

Velkým bonusem místa je i nekonečná ochota lidí z areálu, kteří jsou akci každoročně naklonění a vždy ochotní vyjít partě vstříc. To se bohužel né vždy dá říci o některých místních, kteří  jsou připraveni po odbití 22. hodiny volat švestky. Loni dokonce došlo na půlnoční překvapení v podobě hasičskýho sboru, kterej příjel uhasit extrémě nebezpečný táborák. Bez toho by to ale ani nebylo ono!

Mezi větší úskalí ale patří například fakt, že se koupaliště nachází v chráněný krajinný oblasti a jeden ročník musel měnit termín, jelikož ochránci přírody zasáhli proti vypuštění nádrže, kde se líhly žáby.Letošní ročník se bude držet v tradičním stylu. Džemík a věcné ceny, spousty výčepních míst, aby žízeň dlouho netrvala a nakonec zazní randál čtyř rockových kapel. Zásadní změnou budou nový překážky. Na to už se ale musíte přijet podívat do Žlebu osobně!


ODKAZ NA FB UDÁLOST: PŮLDŽEM VOL.4
TEXT: FRENK, KRIS