Skaterock Part 2019 - hlasování pro videa + výsledky ankety

Vydáno: 09.03.2020
Čas "Skaterock Part 2019" se naplnil. Lhůta pro zasílání videí je za námi a nastala chvíle, kdy si představíme všechna soutěžní videa, pro která můžete hlasovat a určit tak vítěze Fans partu. Součástí článku je i vyhlášení výsledků přiložené ankety a zároveň i vyhlášení vítěze, který byl ze všech účastníků vylosován.

  

Od letošního ledna jste mohli posílat svoje videa, která byla sestříhána ze záběrů pořízených v loňském roce 2019. Celkem dorazilo devatenáct soutěžních videí a na vás teď je vybrat jednoho, který s největším počtem hlasů od čtěnářů získá titul "Fans part".

 

Odborná porota složená z redaktorů našeho webu se vrhne na ostatní kategorie a vybere vítěze dalších kategorií.

 

Hlavní vyhlášení všech vítězů proběhne v rámci finálového večera "Ambassadors King of the Flat".

 

 

ANKETA

 

Součástí celého projektu "Skaterock Part" je i obsáhlá anketa, která čekala na Vaše názory, aby pomohla vzniknout obecnějšímu pohledu na tuzemskou scénu a všichni jsme věděli, co kdo cení a co koho naopak sere.

 

Z hlasovací části jsme z každé sekce vybrali vždy prvních pět vítězů každé kategorie, kteří dostali nejvíce hlasů.

 

Nejlepší český skejtr

 

1. Maxim Habanec
2. Marek Zápražný
3. Arnošt Ceral
4. Štěpán Bareš
5. Honza Malý

 

Nejlepší český skejtr pod 18 let

 

1. František Havránek
2. Denis Janeček
3. Petr Drahokoupil
4. Lukáš Nachtman
5. Tonda Záhorka

 

Nejoblíbenější kamenný shop

 

1. Darkslide
2. Picnic
3. Boardstar shops
4. Snowbitch shops
5. Mystic Sk8 Shop

 

Nejoblíbenější eshop

 

1. Ambassadors
2. Darkslide
3. Picnic
4. Supersklep
5. Snowboardel

 

Nejlepší akce roku 2019

 

1. Mystic Sk8 Cup
2. ČSP 2019
3. JZD akce
4. Primitive demo
5. MČR 2019

 

Nejoblíbenější designy roku 2019

 

1. Ambassadors designy
2. Charge designy
3. 35mm designy
4. Socket wheels designy
5. Skaterock part design

 

 

ANKETNÍ VÍTĚZ

 

Ze všech čtenářů, kteří přiloženou anketu vyplnili, jsme vylosovali jednoho, který získá věcné ceny od partnerů "Skaterock Part 2019". Vítěze budeme emailem kontaktovat.

Vítězem se stává: Jan Mikulec

 

 

V anketě byl také prostor pro to, aby každý z vás mohl vyjádřit své pocity, které má spojené s naší českou skejtovou scénou. Prostor byl jak pro pozitivní dojmy, tak i pro ty negativní. Rovnováha nemůže nastat nikdy, takže ty pozitivní berme jako něco, na co můžeme být jako komunita hrdí a z těch negativních si zkusme vzít ponaučení a občas se nad sebou zamyslet. Spojuje nás ta nejlepší věc na světě, kterou je skateboarding, buďme na to hrdí.

 

Pozitivní vzkazy

 

Jako první věc, co padla v anketě, bylo pivo, což je fajn neb pivovary rostou jak houby po dešti a každý ví, že je to nejlepší ionťák na světě. K dalším pozitivním věcem jste psali o tom, že se nijak nehledí na věk a že kdo jezdí na skejtu, je prostě skejťák a parta ho bere, což je fajn. Psali jste že rostou lokální brandy a že se scéna celkově rozrůstá díky mladé krvi a props jste dali i České asociaci skateboardingu, která stojí zejména za mladou krví. Samozřejmě nás těší zmínění Skaterocku, ale i Boardmagu, Ambassadors, Darkslide a Picnicu že společně něco pro scénu děláme, aby to tu nechcíplo. Konkrétně tento příspěvek byl psán ve slovenštině, tak pro srovnání asi ví. Rostou skateparky a to je taky fajn. A nechybí ani zmínka, jaký to je být s fajn partou v dobrým skateparku. To je téměř k nezaplacení. Že si skateboarding zlepšuje postupně jméno a je víc brán i mimo komunitu. S rostoucím počtem skaters ve skateparcích jste ocenili i návrat na street, neb prostě v parku není k hnutí. Lidi se opět pouští do točení street parts. Vznikají projekty jako Dry Season, Liškova Behind the part videa, Arnoštovo JZD, hala La Fabrica, Skate Local akce od Tomíka, Refreshe Marka Frice, Picnic to táhne nahoru na Moravě, GP Beroun Tomáše Vintra, klasický a tradiční Mystic a ČSP se také zvednul. Ocenili jste atmosféru v Havířově a na MČR. Opravdu zajímavý mix.

 

Negativní vzkazy

 

Především rozdělení na dva tábory kolem olympiády a nechybí ani hejt, který scénu bohužel provází ruku v ruce už dlouhá léta. Co vám přijde špatně je, že všichni chtějí být jako Martin Pek a Maxim Habanec. Přijde vám, že děcka víc koukají na Youtube, než by radši jezdili na skejtu. Vadí vám, že lidi prudí na vše kolem skejtu, na jakoukoliv aktivitu, na závody ale sami nic nedělají. Ano, s tímto se potkáváme často. Přišlo vám že FOTRa bylo v loňském roce málo a že chybí pokora. Vlogy jsou podle vás cennější než street party a štve vás hype kolem olympiády. Inu, však i ten skončí. Nelíbí se vám skater typu ledvina přes rameno, posilovna a osobní trenér. Mrzí vás špatné podmínky v malých městech, kde není pořádně kde jezdit. Štvou vás youtubeři a ti, kteří to podle vás dělají jen pro prachy. A konečně také někdo napsal o nedostatku krytých prostorů na ježdění v zimě. Jen info, že do tohoto problému poměrně dost vytekl Maxim Habanec s projektem Maxspace, tak jestli mu někde mizí prachy, víte kde. A nakonec se ozvali i ti, kterým vadí, jak někdo neustále reje do lidí co jsou v repre nebo se o ní starají. A v seznamu věcí, co štvou se kupodivu objevily i core shopy. Celkově voláte po prapůvodu skateboardingu, kterým je hlavně zábava a těmi hejty se zábava vytrácí.

 

Nesmíme zapomenout že kolik lidí, tolik variant zábavy. Co je zábava pro jednoho, nemusí být zábava pro druhého a tento nadhled je potřeba. Nejsou pravidla která určují co se má a co se nemá, každý si dělejme, co uznáme pro nás nejlepší. Buďme rádi, že prostě všichni skejtujeme.

 

 

Teď už konečně přejděme k samotným videím, která nám byla zaslána jak od skejtrů našinců, tak i od bratrů ze Slovenska. Celkem se nastřádalo devatenáct videí, kde věkovým rozdíl, mezi nejmladším a nejstarším skejtrem, je třiadvacet let.

Pozorně všechna videa nakoukejte a tomu, kdo Vás, jako porotu nejvíce oslovil, dejte palec. Part s nejvíce hlasy tak vyhraje kategorii "Fans part", ve kterém hlasujete právě Vy, naši čtenáři.

 

 

DOŠLÁ VIDEA - SKATEROCK PART 2019

 

 

Jméno: Matúš Mozola

Věk: 21 let

Bydliště: Partizánske (SK)

 

Like pro Matúše Mozolu:

  

 

Jméno: Karel Raichl

Věk: 29 let

Bydliště: Mladá Boleslav

 

Like pro Karla Raichla:

  

 

Jméno: Jan Rýva

Věk: 29 let

Bydliště: Horní Bezděkov

 

Like pro Jana Rývu:

  

 

Jméno: Honza Malý

Věk: 26 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Honzu Malého:

  

 

Jméno: Mates Talaš

Věk: 8 let

Bydliště: Vsetín

 

Like pro Matese Talaše:

  

 

Jméno: Tomáš Jedlička

Věk: 31 let

Bydliště: Pelhřimov

 

Like pro Tomáše Jedličku:

  

 

Jméno: Tomáš Cidlinský

Věk: 31 let

Bydliště: Kolín

 

Like pro Tomáše Cidlinského:

  

 

Jméno: Roman Suchomel

Věk: 30 let

Bydliště: Sadská

 

Like pro Romana Suchomela:

  

 

Jméno: Robin Mayer

Věk: 20 let

Bydliště: Brno, Hostim, Znojmo

 

Like pro Robina Mayera:

  

 

Jméno: Robert Háberl

Věk: 27 let

Bydliště: Senica (SK)

 

Like pro Roberta Háberla:

  

 

Jméno: Adam Križovenský

Věk: 17 let

Bydliště: Kapušany pri Prešove (SK)

 

Like pro Adama Križovenského:

  

 

Jméno: Pavel Fořtík

Věk: 31 let

Bydliště: Horní Bezděkov

 

Like pro Pavla Fořtíka:

  

 

Jméno: Ondřej Hnídek

Věk: 14 let

Bydliště: Jablonné v Podještědí

 

Like pro Ondřeje Hnídka:

  

 

Jméno: Matěj Bukovský

Věk: 27 let

Bydliště: Hradec Králové

 

Like pro Matěje Bukovského:

  

 

Jméno: Olcek Harbich

Věk: 14 let

Bydliště: Česká Lípa

 

Like pro Olcka Harbicha:

  

 

Jméno: Martin Bryndač

Věk: 29 let

Bydliště: Havířov

 

Like pro Martina Bryndače:

  

 

Jméno: Jan Kotlár

Věk: 13 let

Bydliště: Havířov

 

Like pro Jana Kotlára:

  

 

Jméno: Dan Beringer

Věk: 27 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Dana Beringera:

  

 

Jméno: Martin Pek

Věk: 29 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Martina Peka: