Skaterock Part 2018 - info + veřejné hlasování

Vydáno: 12.03.2019
Od prosince loňskýho roku až do konce ledna jste mohli posílat svoje party, který jste během roku 2018 natočili. Součástí byla i soutěžní anketa, po jejímž vyplnění jste šli do slosování o ceny. Pojďme se teda podívat, co se nám všechno sešlo, kdo vyhrál skatera roku, jaký shop vyhrál, jaký eshop, jaký design se vám v loňském roce nejvíc líbil a co ceníte na české scéna a co se vám naopak nelíbí. Samotné vyhlášení proběhne 30. března v prostorách Redbull Maxspace.

 

Po kliknutí na plagoš se dozvíš vše o vyhlašování, kdy, kde a co se na tebe chystá !!!


 

Zadání mělo jasný a poměrně jednoduchý pravidla.

 

Skaterock Part 2018 – pravidla (ze všech respondentů ankety jsme vybrali jednoho který obdrží věcné ceny od partnerů akce):

  • videa posílejte na email info@skaterock.cz

  • videa posílejte buď přímo v emailu nebo ve formě odkazu ke stažení (neposílejte odkazy na YT apod.)

  • do předmětu emailu pište „Skaterock Part 2018“

  • součástí emailu musí být tvoje jméno a příjmení, věk v době posledního záběru do videa, město kde bydlíš

  • minimální délka partu 45 vteřin, maximální délka 3 minuty

  • použijte intro na začátek partu (ke stažení zde)

  • videa nesmí obsahovat reklamu (loga na začátku nebo na konci videa)

  • souběžně se zasláním videa můžeš vyplnit i přiloženou anketu a sdílet anketu i výzvu k zaslání videí lidem kolem

  • (zasílání již bylo ukončeno)


 

Skaterock Part 2018 – jednotlivé kategorie:

 

Top PART – hodnotí odborná porota
Fans PART – vyhrává part s největším počtem sledovanosti
Junior Master – hodnotí odborná porota (part s jezdcem mladším jak 23 let)
Top One Line – hodnotí odborná porota ze všech partů
Best trick – hodnotí odborná porota ze všech partů
Best Crash – hodnotní odborná porota ze všech partů

 

V rámci přiložené ankety, vyhlašujeme další vítěze roku 2018. Ze všech těch co vyplní anketní formulář, vybereme jednoho vítěze, který získal věcné ceny od partnerů Skaterock Partu!

 

Top CZ rider – hodnotíš ty v anketě
Top World rider – hodnotíš ty v anketě
Top Shop – hodnotíš ty v anketě
Top E-Shop – hodnotíš ty v anketě
TOP CZ U18 – hodnotíš ty v anketě
TOP akce 2018 – hodnotíš ty v anketě
TOP design – hodnotíš ty v anketě

 

Do ankety se zapojilo přes osmdesát lidí a výsledky jsou následující:

 

Top CZ rider

  1. Maxim Habanec

  2. Štěpán Bareš

  3. Jirka Hronek

  4. Martin Pek

  5. Arnošt Ceral

  6. Jirka Bulín


Top CZ rider (do 18 let)

  1. Honza Navrátil

  2. Denis Janeček

  3. Petr Drahokoupil

  4. František Havránek

  5. Dominik Václavík

  6. Olcek Harbich


Top World rider

  1. Nyjah Huston

  2. Chris Joslin

  3. Luan Oliveira

  4. Evan Smith

  5. Aurelien Giraud

  6. Jamie Foy


Top Shop

  1. Picnic

  2. Darkslide

  3. Street Market

  4. Ambassadors

  5. Snowbitch Praha

  6. Popcorn


Top Eshop

  1. Ambassadors

  2. Picnic

  3. Darkslide

  4. Popname

  5. Blackcomb

  6. Snowbitch


Top akce 2018

  1. Mystic sk8 cup

  2. Grand Prix Beroun

  3. SKATE JAM Vrbno pod Pradědem

  4. ČSP

  5. Refresh Contest

  6. Pessertive Game of Skate


 

Top Design

 

Z názorů, které Skaterock obdržel, nelze vybrat jasného favorita v rámci produktu. Vaše odpovědi se častěji upínaly k samotným značkám, bez zaměření na jednu věc.

Vedle hlavního proudu se tu objevily hlasy pro časopisy Lokál, The Mag Crook. Pro začínající projekty The skate pens, 35mm skateboards, brněnské Janucci a Stalinplaza "merch". Své fanoušky tu měl i Picnic skateshop, Socket, Cult of the Road, kolabo skate mezi Pessertive crew x Charge, deska Mark & Dave nebo deska Pineaple / Martin Pek.

Výraznější podpory se dostalo značkám Ambassadors a Charge, které se v odpovědích objevovaly poměrně často.

A teď k tomu kdo, kdo anketě kraloval nejvíc. Po sečtení všech hlasů se jím stal projekt SKATE OF MIND! Na základě vašich odpovědí jsme nemohli specifikovat jaký SOM produkt je váš nejoblíbenější. Přesto bylo na první pohled zřejmé, že SOM má v anketě nejvýraznější fanouškovskou podporu.

 

Plusy a mínusy český skate scény

 

Plusy:

 

Z jednoslovných komentářů, těch co se ankety zúčastnili, je třeba zmínit na úvod tyto věci.

Česká scéna je kreativní, je o přátelství a o pohodě, všichni se mají rádi (ano, opravdu to tam je), ceníte si místních komunit a všímáte si, že místní scény rostou. S nimi rostou i DIY spoty a ve výčtu nechybí ani nové skateparky.

Z akcí jste v plusech české skate scény ocenili obnovu ČSP, vývoj skateboardingu v ČR a že stále existují i skateři, kteří naopak nepotřebují jezdit závody, jezdí jen pro zábavu a drží kolem sebe dobrou partu. Také jste ocenili práci Maxima Habance a dalších social activ skaters, kterým se daří přitáhnout ke sjetu nové tváře.

Ocenili jste i značky které vrací zpět do skejtu, ať už jste uvedli Ambassadors nebo Darkslide s miniramp series. Zároveň se objevily i komentáře o dobré podpoře mladých a děcek, které jdou nahoru, díky skate akademiím a kempům. Samotné akademie a jejich přínos se objevily hned několikrát. Píšete také o spoustě skrytých talentů, tak snad nějaké objevíme i díky Skaterock Partu a podobným akcím. Ocenili jste existenci naší, Boardmagu i ČAS, za což děkujeme.

A nechybí ani ocenění instastories Martina Peka, které zaženou prý doslova každý splín.

Jak vidno, skateboarding není jen jeden, ale každý z vás má vlastní názor a výsledek je mnohobarevný mix všech možných názorů, stylů a způsobů jak skateboarding vnímat a cítit. A to je super.

 

Mínusy:

 

Jezdí málo lidí na závodech, jen nevíme proč a zajímalo by nás to. Také jste napsali že je málo kategorií na závodech a jako příklad uvádíte Německo se svým AM, Pro a holky. Těžko říct jestli dělení AM a PRO je správné, nicméně tady se schyluje na vícero kategorií a ohledně holek je to spíš o zájmu holek.

Píšete že firmy ustupují od podpory závodů, což je fakt a firmy podporující závody se dají sečíst na jedné ruce. Mínusem se objevili i čeští skate yutoubeři, kde je doslova psáno že focení kávičky s croissantem je sice fajen, ale. . . Nejspíš všichni víme o koho jde. Zajímavé je, že hned o řádek níže je jako minus scény vypsán i hate proti youtuberům, nebo rapu o skatu, aneb ať si každý dělá co chce. Jinak celkově hate ve scéně se jako minus objevil v anketě hned několikrát a že je škoda že scéna neumí držet při sobě. Hejty mrzí i pár z vás. Vyberte si sami s čím se případně ztotožníte. V rámci střelby do vlastních řad uvádíme i fakt, že skateři ze sebe dělají co nejsou, třeba rappery a na Skaterocku píšeme jaká je to pecka.

Dále píšete o namyšlenosti některých skejtrů. Dále jste napsali že se zbytečně scéna rozděluje, předpokládáme že je to na závodníky a ty druhé. A mínusem se objevili i trenéři skejtu, neb by se to každý měl učit sám. Objevuje se i názor na ohledně málo skateparků a že v některých částech ČR není kde jezdit. Nejednotné bodování na závodech. Těžko říct, ale asi je myšleno ČSP vs. lokálky. Že se neustále objevuje v mediích cca deset stejných lidí a to už po dobu nejméně deseti let, stejný triky, stejný fotky. Tady bychom to neviděli úplně jako chybu médií, ale je to spíš o jezdcích, jestli chci nebo nechci být vidět, když na to mám. Přeci jen při současných možnostech může part natočit doslova každý a najít adresu kam jej poslat, tak to je to nejmenší. Dále uvádíte že chybí podpora mladých, inu snad bude lépe.

Nelíbí se vám atmosféra na závodech, je nedostatek akcí, které popisujete jen jako lukrativní cíle pro firmy. Jako minus uvádíte i závody od ČAS, kde vyhrávají ti samí lidé, se stejnými triky a ocenili byste radši více menších a lokálních závodů. Tady jsme toho názoru, že ti stejní lidé to nevyhrávají proto, že se jedná o závody ČAS, nicméně díky za názor.

Mínusem jsou i videa ze skateparků a málo street parts s tím, že pro skaters jsou důležitější likes za jednotrikovku na insta než pořádný profil. Dále jsme našli v komentářích i neochotu ke spolupráci, nadřazenost a zbytečně „vystylování se“ i když na to nejsou skills. Prostě absence soudnosti. Píšete o málo sponzorech pro jezdce a absence popularity skateboardingu.

A závěrem pro nás osobně že chybí na Skaterocku aktivní sonda do skateboardingu v ČR. Rozhovory napříč scénou i okolní, výjezdy na akce, vlastní videa, názory a postoje. Část toho je o penězích, ale část je jen a jen o nás. Ceníme konstruktivní komentáře tohoto typu, díky!

 

Ve srovnání plusu a mínusu je vidět, že některé názory si protiřečí, co jednomu je proti srsti, druhý oceňuje a naopak. Což je ale v pořádku. Skateboarding má spoustu způsobů realizace a co si kdo vybere je jen a jen na něm. My přejeme každému, ať ho baví, to co dělá a ohledně hejtu i my se přidáváme, kéž je ho méně. Co ceníme, je kritika konstruktivní a pro nás měla anketa rozhodně pozitivní přínos a snad nejen pro nás. Děkujeme všem co se ankety zúčastnili a jak jsme psali při vyhlášení ankety, máme Skaterock desku pro jednoho z vás. Tím je níže uvedený výherce, kterého jsme kontaktovali, a bude odměněn. Správně byste měli být odměněni všichni, co jste se ankety zúčastnili, a vám patří náš dík!

 

Výherce desky Skaterock.cz: Petr Nykl

 

 

Celkem dorazilo do redakce 21 soutěžních videí od skejtrů z celý republiky. Výherce jednotlivých kategorií bude vybírat odborná porota a na vás je podívat se na všechna došlá videa a pomocí palce dát hlas svýmu favoritovi. Video s největším počtem lajků se stane vítězným v kategorii "FANS part". Datum a místo slavnostního vyhlášení brzy upřesníme.

 

 

Dan Beringer

Věk: 26 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Dana Beringera:
 

 



 

 

David Řezníček

Věk: 25 let

Bydliště: Brno

 

Like pro Davida Řezníčka:
 

 



 

 

David Toman

Věk: 19 let

Bydliště: Zvole

 

Like pro Davida Tomana:
 

 



 

 

Honza Černák

Věk: 22 let

Bydliště: Nový Bor

 

Like pro Honzu Černáka:
 

 



 

 

Honza Malý

Věk: 25 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Honzu Malýho:
 

 



 

 

Petr Veselý

Věk: 26 let

Bydliště: Lanškroun

 

Like pro Petra Veselého:
 

 



 

 

Jakub Rataj

Věk: 19 let

Bydliště: Krásné Pole

 

Like pro Jakuba Rataje:
 

 



 

 

Jindra Fencl

Věk: 35 let

Bydliště: Karlovy Vary

 

Like pro Jindru Fencla:
 

 



 

 

Jirka Břeh

Věk: 24 let

Bydliště: Kladno

 

Like pro Jirku Břeha:
 

 



 

 

Kamil Zajíček

Věk: 27 let

Bydliště: Opava / Schladming

 

Like pro Kamila Zajíčka:
 

 



 

 

Lukáš Náhlovský

Věk: 25 let

Bydliště: Turnov

 

Like pro Lukáše Náhlovského:
 

 



 

 

Marek Knytl

Věk: 23 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Marka Knytla:
 

 



 

 

Martin Švec

Věk: 33 let

Bydliště: Plzeň

 

Like pro Martina Švece:
 

 



 

 

Nico Musil

Věk: 25 let

Bydliště: Popice

 

Like pro Nico Musila:
 

 



 

 

Olcek Harbich

Věk: 13 let

Bydliště: Česká Lípa

 

Like pro Olcka Harbicha:
 

 



 

 

Petr Gzyl

Věk: 23 let

Bydliště: Neratovice

 

Like pro Petra Gzyla:
 

 



 

 

Petr Humpl

Věk: 28 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Petra Humpla:
 

 



 

 

Přemek Klement

Věk: 28 let

Bydliště: Bílina

 

Like pro Přemka Klementa:
 

 



 

 

Robin Mayer

Věk: 19 let

Bydliště: Hostim - Znojmo

 

Like pro Robina Mayera:
 

 



 

 

Martin Bryndač

Věk: 28 let

Bydliště: Havířov

 

Like pro Martina Bryndače:
 

 



 

 

Roman Samek

Věk: 28 let

Bydliště: Pelhřimov

 

Like pro Romana Samka:
 

 



 

 

Sebastian Skalík

Věk: 14 let

Bydliště: Šenov u Ostravy

 

Like pro Sebastiana Skalíka:
 

 



 

 

Štěpán Bareš

Věk: 20 let

Bydliště: Praha

 

Like pro Štěpána Bareše: