Refresh Movember IV. nacpal klub po okraj

Vydáno: 25.11.2019
Kníry, skateboarding a hlavně zábava. Tak nějak by se dal popsat každoroční skejtovej mejdan Refresh Movember ve Štětí, kterej připravuje Refresh Contest crew ve spolupráci s Beer Club Štětí.

 

Foto: Sosy Sokol

Video: jiripetrak.cz

Text: mutecrap

 

Jára "Myšák" Kudílek při vítězným Hippie jumpu


 

Letos se už počtvrtý v řadě konala skejtová, benefiční párty. Její datum připadá zhruba na polovinu měsíce listopadu, kterej je známej taky tím, že spousta chlapů nechá narůst kníry a alespoň ten jeden měsíc v roce myslí na sebe a upozorňuje na riziko rakoviny prostaty. V tohle duchu se nese i mejdan „Refresh Movember“, kterej si klade za cíl pomocí knírů, skateboardingu a hudby upozornit na tenhle problém a veškerej zisk, který se ten den vygeneruje skrze startovný, vstupný na afterparty a výběru mezi hosty, odevzdává nadaci „Movember CZ“. Letos se podařilo získat krásných 5 500 Kč, což je mezi skejtry ohromnej zázrak.

 

Petr Křepelka a jeho vypopenej fs flip ze skočky při Best Line
Brány Beer Clubu, kde se akce pravidelně pořádá se otevřely v pravý poledne. Start akce byl plánován lehce po obědě, to proto, aby se vše stíhalo a zabezpečil se hladkej průběh. To však vzalo za svý hned ze začátku, kdy se zhruba dvacítka skejtrů vydala natáčet ven intro a slunečný počasí je tam dobrou hodinku pozdrželo, tím pádem se vše šouplo a klasická nestíhačka byla tady. Ve světě skejtrů ale nic neobvyklýho.

 

Po registraci se spustila „Best Line“, ve který je úkolem zavdat na pěti překážkách (schod s hranou, bedna, rail, skočka a flat) pět triků a z přihlášených třiceti putovalo do finále šest nej. Tam nejvíc potvrdili svoje kvality Karel Raichl, Jára Kudílek a Honza Malý, jejichž lajny byly ty nej.

 Po mikro pauze se pavouk se třicetidvouma skejtrama mohl rozjet v kolotoči jménem „Game of Skate“. Jelikož už byla akce zhruba dvě hodiny ve skluzu, první kolo battlů se jelo zkrácenou formou na tři písmena a rideři si skóre hlídali sami. V dalších kolech už byla hra na pět písmen a byl ready rozhodčí i speaker. Je ve hvězdách, kam ty kluci pro triky, styl a pop chodí, ale rok od roku jsou battly ostřejší, techničtější a celkově nadupanější a to je jedině dobře. Prvenství si odnesl Vláďa Blecha, kterej pokořil ve finále Pavla Fořtíka a třetí místo si pro sebe urval Honza Malý.

 

Fs pop kdesi ve vesmíru, to je u Pavla Fořtíka tradiční provedení každýho triku
Game of Skate skončilo někdy po osmý hodině večerní a kvůli objednaným kapelám, který už byly ready na hraní, se bohužel musel vypustit MiniMini Ramp Jam a šlo se rovnou na poslední disciplínu, Hippie Jump. Plný startovní pole na jedný straně a dvě tyče s laťkou na straně druhý, vítěz může být jen jeden. Od počátečního půlmetru jsme se proskákali až ke 138 cm, který bohužel nikdo ze zbývající dvojky Karel Raichl a Jára Kudílek nepřeskočil a tak se stáhla laťka na 136 cm a vítěz se určil systémem, kdo dá první, vyhrál. Jára skočil na první a Karel nepotvrdil, takže bylo o vítězi jasno.

 

Jára "Myšák" Kudílek a jeho váreček do fakie na každej
Aby však skejtři chtiví rádiusovýho pojezdu nepřišli zkrátka, rozjel se jejich jam při koncertu první kapely. Všichni proti všech v jednom velkým heatu. A hodnocení? To bylo ponecháno na skejtrech a ty tak mezi sebou vybírali trojku těch nej. Nakonec se velký navzájem vyoutovali a přenechali svý ceny pro mladou krev, která se mezi nima celej den potila, krásný to gesto!

 

Následoval slavnostní ceremoniál, předání cen a mohlo se rozjet všeobecný veselí. V tu chvíli na podium nastoupila známá punková kapela "Houba“ z Ústí nad Labem, která se už na scéně drží nějaký čtvrt století. Ty rozburcovali lidstvo a připravili tak svým koncertem živnou půdu pro další kapelu, pražský hardcore punkový  "Thalidomide". V tom se viděla většina skejtrů, protože šlo o poctivej skate punk alá Bad Religion. Třešničku na dortu tomu nasadilo překvapení, třetí kapela, o který nikdo nevěděl, německá návštěva, punkrockový "Nada".

 

Beer Club ve full house provedení


 

Čtvrtej ročník přinesl, až na časový trable, jenom to nejlepší, hromadu radosti a dobrý nálady. Nikomu se nic nestalo a krom zlomenýho dřeva neprasklo nic jinýho. Co na koho prasklo později, to už je věc jiná.

Díky partnerům, který do toho šli s náma, hlavnímu partnerovi Mondi a.s. a partnerům  Ambassadors, Socket Hardware, CipajsRobo TattooKnotek & Knotek a VMJ. Za mediálni podporu děkujeme webům www.skaterock.cz a www.boardmag.cz.

Největší díky patří skejtrům, který dorazili, Beer Clubu za místo, kde se dá přes zimu skejtovat a v neposlední řadě Skateboard oddílu SK Štětí za to, že se stará o skateboarding ve Štětí i širokým okolí.

 

Afterparty v plným proudu a Houba na podiu


  

Už teď víme, že příští ročník, kdy se budou slavit pátý narozeniny, se uskuteční 14. Listopadu 2020, takže udělejte poznámky do kalendářů a vidíme se opět na Refresh Movember.

 

 

Best Line

 

1. Honza Malý
2. Jára "Myšák" Kudílek
3. Karel Raichl

 

Trojka nejlepších sérkařů (zleva: 3. Karel Raichl, 1. Honza Malý, 2. Jára "Myšák" Kudílek


 

Game of Skate

 

1. Vláďa Blecha
2. Pavel Fořtík
3. Honza Malý

 

Nejtechničtější trio (zleva: 1. Vláďa Blecha, 2. Pavel Fořtík, 3. Honza Malý)


 

Hippie Jump

 

1. Jára "Myšák" Kudílek - 136 cm

 

Jaára "Myšák" Kudílek si opět vyskákal prvenství v Hippie Jump - 136 cm


 

MiniMini Ramp Jam

 

1. Olcek Harbich
1. Adam Vinš
1. Vít Kašpar

 

Best of Skater

 

Honza Malý

 

Skrze skóre všech disciplín nejlíp ze všech dopadnul Honza Malý a odnesl si skvost, speciální trofej od Cipajse


 

Jediná slečna

 

Natálie Kučerová

 

Natálka si za odvahu odnesla botky od BOHEMPIA


 

Best Knír

 

Pavel Fölkl

 

Nejlepšího kňoura si ten den dovezl Pavel Fölkl a dostal Minimax bar od VMJ


 

 

EDIT REFRESH MOVEMBER IV. (Jiří Petrák - www.jiripetrak.cz)

  

 

GALERIE REFRESH MOVEMBER (Sosy Sokol)