Pohled na mystický bowlový dění

Vydáno: 04.07.2019
Jedna z disciplín, která obšťastňuje diváky a fanoušky skateboardingu na Mystic Sk8 Cupu, je bowl. Pojďme se mrknout z blízka a to nejen skrz písmenka, ale i skrz fotky a povedenej edit.

 

Foto: Michal Vavro

Video: Ondřej Havlík (Creative Works)

 

Legendární závod Mystic Sk8 Cup, kterej v letošním roce oslavil svoje 25. narozeniny má co nabídnout všem milovníkům skateboardingu. Někdo má raději Street a technickej skateboarding a někdo zase Bowl a jemu vlastní rychlost a lítání. Jako první se mrkneme, co se dělo na bowlu a street si necháme na zítra.

 

Jonas Bünger aka "Ginger" byl jednou z nových tváří a předvedl se hned v tom nejlepším světle


 

Sobotní den patřil kvalifikaci, do tý se přihlásilo čtyřiatřicet skejtrů z patnácti zemí od USA po Izrael. Skrz sobotní síto si to do nedělního finále posichrovala top desítka riderů.

 

V nedělním parním odpoledni bylo spuštěno finále Bowlu, kde se potkala, jak už bylo řečeno, desítka skejtrů, který postoupili ze sobotní kvalifikace. Těsně před spuštěním byl ještě na programu Ladies Bowl, kterej čítal čtveřici děvčat.

 

Jeden z mála riderů, kterej jel obě disciplíny a v obou se dostal do nedělního programu byl kanadskej čaroděj, Andy Anderson.


 

Dalo by se říct, že tlačenice na finále byla o něco menší než na sobotní kvalifikaci, ale těžko říct, jestli to bylo způsobený nehorázným vedrem nebo nechutí přemlouvat security o vpuštění na tribuny, kam by se vešly další desítky lidí. Hodně početnej dav taky sledoval dění na bowlu skrz live stream na hlavní stage, kde byli ukryti před drsným sluncem jejím stínem a jejich řev byl občas slyšet i přímo na bowlu.

 



 

Desítka semifinalistů bylo rozdělena do dvou heatů po pěti kouscích a šikovným způsobem tak, aby se jezdilo od nejhoršího k nejlepšímu (dle sobotních výsledků) a všechno pěkně gradovalo.

 

V prvním heatu stál za pozornost všem známý a pravidelný účastník Dario Mattarollo, kterej je v rádiusech jako doma a umí využít kompletně celej bowl. Další, méně známá tvář, to byl amík Derek Scott, šílenej letec s obrovským popem o hromnou zásobou handplantů, který dával hlavně na extensionu a za to si zaslouženě odnesl třetí místo. No a první heat zavíral čaroděj s helmou, kterej k nám na Mystic zavítal teprve podruhý, kanaďan, Andy Anderson. Diváci ho milujou, aby taky ne, jeho výběr originálních triků otevře pusu dokořán kdekomu.

 

Z přímořskýho Marseille, kde kvetlo bowlový ježdění už dávno, dorazil Vincent Matheron - 540


 

Ve druhým heatu nastoupil třeba francouzskej mladík Antoine Laurent, kterej zabíjel nejen na streetu, ale i v bowlu, kde rozdmýchal tribuny třeba svým flip indy v nejvyšším místě bowlu. Na koho se vyplatilo ale počkat a dát si pozor byl rozhodně Vincent Matheron z francouzskýho Marseille, kterej už se v bowlu asi narodil a spousta triků včetně ohromný 540 ho vynesly na druhou příčku. No a číslo jedna v pořadí, pravidelnej návštěvník Mysticu a zřejmě i nejlepší copingovej umělec světa, Dannie Carlsen. Tomu už spoustu let unikalo vítězství jen o chlup a letos konečně na nejvyšší metu dosáhl.

 

Jedna z mnoha Dannieho litrovek je dlouhej bs nosegrind do zatáčky snad kdekoli


 

Bowl byl opět jedno velký zvěrstvo, jak během kvalifikace, tak i během finále, byly k vidění jízdy a triky, který dohromady vytvářely dokonalou show pro všechny diváky, kteří ridery odměňovali pořádným potleskem i řevem. To ridery samotný nakopávalo ještě k větším a lepším kouskům a tahle krásná symbióza pak dlouze doznívala a možná, že ještě pořád doznívá v našich hlavách. Klobouk dolů a za rok na bowlu naviděnou!

 

Vítězně, s deskama nad hlavou, to je nejlepší trojka letošního bowlu. Zleva: 2. Vincent Matheron (FRA), 1. Dannie Carlsen (DEN), 3. Derek Scott (USA)


 

Ve spolupráci s Creative Works jsme dali dohromady edit, kterej mapuje sobotní a nedělní dění v bowlu. Vraťme se tedy o pár dní zpět a nechme se vtáhnout do skvělý atmosféry, která jako vždy, bowl doprovázela.