Podzimní Mystery edit Jakuba "Pašíka" Jirušky

Vydáno: 30.12.2019
Jakuba Jirušku, kterýho většina z nás zná jako Pašíka, netřeba představovat. Patří mezi to nejlepší, co českej skateboarding nabízí. Pod nohama krotí desky Mystery a právě pro ně natočil během podzimu i tenhle edit.

 

 

Kamera/edit: Jirka Novosád

 

 

Aby tenhle edit nebyl vystřelenej jen tak, dali jsme s Pašíkem krátkou řeč o tom, jak se vlastně má, jak se mu žije a jak prožil Vánoce.

 

Jakub Jiruška aka Pašík, tohle jmeno figuruje na CZ scéně už dlouho a neustále roste. Jak dlouho už vlastně skejtuješ a co tě k tomu tenkrát přivedlo?

Skejtuju už sedmnáct let. Tenkrát, když mi bylo devět, tak moji ségru napadlo, že bych mohl dostat skate k narozeninám a od tý doby jsem si to zamiloval.

 

Pamatuješ na větu "Takhle vypadáš vždycky po kalbě?" Kolik ti tenkrát bylo?

(aby bylo jasný, o čem je řeč, klikej sem a dej si čas 0:24)

Jo pamatuju to je jasný. Bylo mi deset nebo jedenáct.

 

Jak přišlo na spolupráci s Mystery?

Asi tak před dvěma rokama Ambassadors rozjeli distribuci Mystery a někoho sháněli do teamu. V tý době už jsem od nich dostával kolečka Bones a všechno bylo v pohodě, tak nebyl důvod, proč nezačít jezdit za Mystery.

 

Za Mystery jezdí i Machy, nemáte v plánu spáchat nějakej společnej edit?

Zatím nic takovýho v plánu není, ale osobně bych se tomu určitě nebránil. Třeba příští rok něco vznikne. Kdo ví?

 

Patříš mezi cz/sk top street skejtry s nej stylem. Neni ti tenhle rybník už malej? Nepřemýšlel jsi po vzoru Makak, Zápražka zmizet třeba do Barcelony?

To opravdu netuším. To je spíš na posouzení někoho jinýho. Marek a Makak, to je naprosto jinej kalibr a ani oni to neměli jednoduchý. Kecal bych, kdybych nad tím nepřemýšlel, ale bohužel nemám koule na to, se jentak sbalit a vypadnout.

 

Jak vypadá tvoje Mystery podpora a jaký máš naopak ty povinnosti vůči nim?

Podpora je taková, že dostávám desky a občas se jede na nejakej výlet. Letos to byl třeba F.O.T.R. a za to musím skejtovat. Takže to zas taková povinnost není.

 

Ideální Pašíkův den vypadá?

Asi takovej den, kdy je venku hezky a já si dobře zaskejtuju a do toho udělám novej trik nebo třeba natočím dobrej záběr.

 

Co máš v plánu přes Vánoce? Skateboarding nebo rodinná pohoda a užívání si klidu?

Doufam ze obojí. Přes svátky jsem byl u babičky, tam je vždycky spousta jídla a pohodička u telky. A teď doufám, že bude v pohode počasí a stihnu i něco málo shodit do novýho roku.