Karel Raichl Ambassadors PRO a týmová testovačka jeho promodelů

Vydáno: 11.05.2020
Že se stal Karel Raichl nejnovějším přírůstkem do PRO rodiny značky Ambassadors, to už se ví, protože tohle info solidně zaplavilo lokální vody internetu. Na světě je testovačka kompletním týmem a při tý příležitosti jsme nalákali Karla i na krátkej pokec o novinkách v jeho životě.

  

Obě verze PRO modelu Karla Raichla můžete pořídit tady.

 

 

Na řadě je interview, kde jsme se Karla ptali na pocity, na život a samozřejmě i na skateboarding.

Až si to všechnou přelouskáte, těšte se na  testovačku kompletním Ambassadors týmem, která na Vás čeká po rozhovoru. Ta se udála na Stalinu a zúčastnili se Karel Raichl jako oslavenec, Martin Pek, Honza Machačka, Jakub Jiruška, David Luu, Tomáš Javůrek a Honza Navrátil. 

 

Foto: Vašek Žalud

Video: Jirka Novosád

  

 

Jak se Karle cejtíš, jako čerstvej PRO? Čekal jsi to? Byly nějaký náznaky? A co pro tebe tahle změna v rámci Ambassadors týmu znamená?

 

Cejtím se pořád stejně, jen mám svoje jméno na skejtu J Myslím si, že je to takovej „sen“ každýho skejtra, když začíná, mít svůj vlastní promodel. Mně se to splnilo a je to super pocit. Nečekal jsem to vůbec a ani mě to nijak nenapadlo. Vašek mi prozradil, že se o tom rozhodlo už loni po odjetí FOTRa, takže to úspěšně tajili půl roku.

 

 

Co říkáš na design „Pivo“, kterej stvořil, stejně jako ostatní designy letošní Ambassadors kolekce, Jakub Karlík?

 

Líbí! A chválí ho dost i lidi, co jsem tak vypozoroval z reakcí v okolí. Hlavně kámoši, co už ho jezdí, tak říkají, že je super sjíždět a ničit můj ksicht. Jooo, mám je rád!

 

 

Netušíš, jestli bude k dispozici i merch s tvým půllitrem třeba v podobě triček? Určitě by šly na dračku stejně jako desky.

 

Haha, to netuším. Myslím ale, že ne a ani si nemyslím, že by byly nějak extra žádaný.

 

 

 

Co to ohromný 50/50, který doprovázelo tvůj úvod do PRO statusu? Ty jsi railovej skejtr, šlo to rychle nebo ses naopak natrápil? Myslíš, že je reálny třeba ještě jeden kink přidat?

 

Vůbec to nešlo rychle. Vlastně jsem ho dělal pár let. Poprvý jsem si tam načnul koleno, na kterým jsem měl na konec plastiku vazu a podruhý jsem si dal na odjezdu hlavu. Až napotřetí se to povedlo, ale taky to nebylo na první a zadarmo.

O jeden kink by se na grindu asi ještě přidat dalo, ale to už rád přenechám někomu jinýmu a budu se spíš soustředit na jiný raily, kterých už mám pár vyhlídnuto.

 

 

Jakým způsobem na tebe dopadla letošní opatření, který nám tu už nějakej ten měsíc panujou? Přece jenom, mělo být za námi už MČR a pár lokálek. Věnoval jsi čas osamocenýmu ježdění nebo jsi na streetu sbíral záběry a my se tak budeme moci těšit na tvůj první PRO part?

 

Mě se to dotklo spíš pracovně. Po pár měsících volna a „prázdnin“ jsem se měl vrátit do práce. Ale protože jsem měl vyrazit do Německa, tak se to dost zkomplikovalo, ale naštěstí se nakonec něco našlo i v ČR. Snažili jsme se chodit na street s Machym a ostatníma. Pár záběrů se povedlo, jako třeba ten grind pod Nuselákem. Jinak toho popravdě zatím moc nemám. Snažím se dělat velký věci a ty většinou nevyjdou a bolí to. Takže street part zatím nevím, jestli natočím. Ale točí se AMB street montáž, kde určitě budu mít záběry.

  

 

Skrz pozvolný uvolňování se rýsujou první možnosti pořádání závodů, sice zatím pro omezenej počet lidí, ale i přesto. Budeš letos zase poctivě objíždět, co půjde, jak je u tebe zvykem?

 

Určitě, už mi to chybí. Nejsem typ člověk, co by jel na závody pro výsledek a byl nahrocenej. Spíš mě baví ta atmosféra a parta, co se tam sejde. Takže se určitě budu i letos snažit objet toho co nejvíc. Nejspíš první letošní závody budou v Český Lípě poslední květnovej víkend a to jsou zrovna závody, který mám moc rád a jezdím tam pravidelně každej rok.

 

 

Jakožto rodák z Mladý Boleslavi, sleduješ tamní scénu? Jak to tam vypadá, rýsuje se konečně nějakej pořádnej park?

 

V Boleslavi je to špatný už hodně let. Proto jsem se před šesti lety odstěhoval do Prahy. Scéna tam samozřejmě pořád funguje, ale kluci nemají kde jezdit. Dělají si tak maximálně svoje bedny a spoty po městě nebo jezdí skejtovat jinam. Skatepark tam sice je, ale úplně zbytečnej. Řešil se tam betoňák od Mysticu už asi před čtyřmi lety, ale z nějakýho neznámýho důvodu se to nakonec zametlo pod koberec. Od kluků vím, že to znovu otevřelo a znovu se žačínají věci dávat do pohybu, tak jim držím palce, ať už to konečně vyjde. Zasloužili by si to, jsou to srdcaři.