Herna Boyz vzpomínají na trip po Slovinsku

Vydáno: 27.01.2020
Kladenská bandička Herna Boyz, účastníci loňskýho ročníku FOTR 2019, uskutečnila vejlet do Slovinska. Sice už je to pár let, ale edit vznikl až teď, k tomu se podařilo nashromáždit pár vzpomínek a vy si tak můžete počíst, mrknout na video a v tomhle chmurným období si užít poctivý léto.


 

 

 


 

 

Text: Jan Bendl

Foto / Video: Pavel Abrahám

 

 

Už to jsou skoro dva roky, co jsme s Hernama podnikly tento skatetrip do Slovinska. No co… pokaždé holt nejde vše, jak po másle a tak přicházíme s reportem až teď. Je tedy červen 2018 a z Kladna vyráží dvě káry s posádkou: Abe, Bendlik, Slíva, Fořtik, Nekovy, Pípák, Haklos a Zory.

 

 

Naší první zastávkou je betonovej spot DIY Pumpa v Postojně, kde strávíme jednu noc. Tenhle spot je totální pecka! Místo má skejtovýho ducha, co ti celou dobu při pushování sedí za krkem. Betonový diy, krytá mini, lesní vert, oheň, gril a spaní po širákem. Pro mě určitě jeden z nej skate zážitků ever. Velký respekt stavitelům za toto dílo a dík za to, jak se o nás postarali. Druhý den jdeme ještě prozkoumat místní streety do města, kterých je na malém prostoru taky požehnaně,  manualy, bangy, schody, gapy,… Prostě Postojnu rozhodně doporučuji navštívit!

  

Vedro je ale neúprosné, a tak valíme na jih do naší hlavní destinace tohoto výletu, do přímořského Koperu. Parádní ubytko v zapadlý uličce, sluníčko, moooře. A jak je ještě před sezonou, tak skoro žádný lidi, tudíž spousta místa pro cruisování po městě. Skejtovat chodíme hlavně okolo hlavní promenády u moře, kde je pár pěkných laviček, manuálů, flatu a taky trochu stínu pod stromy pár metrů od moře, jenž přímo vybízí k nahulování, konzumaci zmrzliny, studenýho pivka a vínečka. Tomu se ostatně většina z nás věnuje vždy až do pozdních večerních hodin, kdy si to ještě zpestřujeme grilováním rozličných mořských potvor, poslechem country a následným spaním pod širákem před vchodem do apartmánu. Prostě český tramping, jak má být. Ráno nás místní sousedé s úsměvem překračují a přejí dobré ráno.

  

Přímořský pobyt si ještě okořeníme neskejtovým magnetkovým výletem do Piranu a skejtovým výletem do Terstu. Tady nám tedy dost smaží slunce, ale to nám nebrání vyplodit na kameru pár tríčků, včetně Slívy přeskoku z fontánky následovaném příjezdem policie. Po čtyřech dnech se loučíme s mořem a bereme směr Lublaň. Cestou ještě stavíme ve skvělém a více streetovém diy počinu ve vesničce Prestranek. Tady satanužel stáčíme jen Abeovi jednoho grinda a než se více rozjezdíme, skrápí nás bouře. Na Lublaň máme nějaké tři dny. Místní legendární skate hala ROG je po celou dobu zavřená, tak brousíme streety, kterých tu mají docela požehnaně a na své si přijde každý. Počo už nám ale tak nepřeje, jako u moře, a tak je to docela boj o suchou lajnu.

  

Mimo skejtování navštívíme taky hrad, vymeteme Metelkovu, kde jsme na večerní house párty suverénními králi parketu a nakonec dáváme i punkovej koncík v ROGu. Kupodivu už tu nemají takové pochopení pro spaní pod širákem před hostelem, jako v Koperu. Ráno mě na chodníku budí strážník, že jako chce občanku, ač jsem řádně přikrytej peřinou a pod hlavou mám polštář. Díky Boyz! Když mu řikám, ať chvilku počká, že si pro ni musím dovnitř, tak jen zavrtí hlavou a prej ať si to sbalím a zapluju tam radši celej. Poslední den před odjezdem ještě v poloviční sestavě poskejtujem výtrhovej květináč u sámošky a strmej bendžik u nějakých mega kanclů, který mě hodně bavil, ale brzo nás vyhodili. Na radu borců z diy Pumpa ještě hledáme pod dálnicí nad Lublaní další neméně legendární diy zvaný Rybnik. Tohle je fakt silný kafe opravdu jen pro otrlé. O něco se snažíme, ale po těch desetiti dnech je to už marnost. Nicméně jsem rád, že jsme se sem koukli, stálo to za to. Slovinsko si určitě někdy dejte. Je to kousek, je tam levno, jsou tam spoty, je tam hezky a jsou tam fajn lidi!!!