Arnošt Ceral představuje svůj nový part "fréSh"

Vydáno: 05.02.2020
Jméno Arnošt Ceral je pojem a to už slušnou řádku let. Technickej streetovej rider s krásným stylem, kterej i v parku dokáže předvádět ojedinělou show. Po pár jeho slovech, který jsme přinesli minulý týden ohledně novýho přírůsku v Gold JZD, nastal další důvod, proč ho přizvat na trošku větší pokec a tím je vydání jeho novýho street partu fréSh.

 

Foto: Jan Pelikán


 

Ahoj Arnošte, jak to jde přes zimu? Ježdění máš vyřešený na půdě, takže v tomhle směru předpokládám nestrádáš.

 

Ahoj Marku. Abych řekl pravdu, furt je co dělat, stejně jako přes léto. V zimě chodím často chytat hokej a teď i díky půdě, často skatovat, takže pohyb mi přes zimu opravdu nechybí.

 

Tvůj part fréSh měl společně s novým editem z #GoldJzdAttic premiéru v královehradecké Náplavce, kde byla připravena i spousta programu pro diváky. Jak se večer povedl?

 

Byl to parádní večer a všechno se podařilo. Lidí byla plná náplavka, každý se bavil a já přijel domů se svojí přítelkyní asi v půl sedmé ráno, takže neděle už byla horší, haha.

  

Máš rád statistiky? Třeba jako, kolik skejtů během natáčení zařvalo, jak dlouho trvalo odjet trik apod?

 

Statistiky mám rád jako golman, ale asi né jako skater. Přesný číslo desek nevím, ale bylo jich moc (Děkuji Piťu) haha. Jako příklad, jak dlouho trvalo odjet trik, můžu říct, že jsem bs overkrux v modrém bazénu točil asi pět dní, možná se to nezdá, ale ta zídka má asi sedm metrů. Já bs overkrux neumím, takže jsem se trápil, dal si asi 50 strašných, ale nakonec to přišlo.

 

Od posledního street partu a zároveň prvního pro éS, uběhly dva roky. Je to ideální časový rozpětí nebo chystáš něco dalšího v blízký budoucnosti?

 

Za devět dní odlítáme s klukama opět do Malagy, takže určitě něco chystám, jen zatím nevím, jak to udělám. Asi bych tentokrát chtěl jen třeba deset tricků, ale jenom pecky, takže uvidíme, jak se mi bude dařit. Dál je v plánu točit pro Picnic video, ale to je zatím na začátcích, takže to určitě nebude v blízký budoucnosti.

 

Bs feegle grind pop out / Foto: Jakub Šindelář


 

Jak dlouho jezdíš za éS a jakej je vlastně tvůj rozsah podpory? Funguješ pod distribucí nebo jsi součastí nějaký větší věci, třeba evropskýho týmu?

 

Za éS jezdím asi tři nebo možná už čtyři roky a rozsah podpory je takový, že mám vždycky to, co potřebuji, za což bych rád poděkoval Ondřeji Kapitančikovi, Michalu Rusovi a samozřejmě největšímu Bossovi do US, Donovi Brownovi. Funguju pod distribucí, ale dost věcí řeším právě i s Donem z US éS.

 

Natočit part není legrace, natož natočit part plnej banginů. Jak dlouho jsi na fréSh pracoval a na jaký zajímavý místa jsi se díky natáčení dostal?

 

Celkem jsem to natáčel dva roky, ale je to takový natáčení nenatáčení, protože většinu záběrů si točím sám na stativ, a to prostě není takový hec jako s kameramanem. Doba je zlá a nemám moc prostor na to, abych mohl kameramanovi aspoň něco zaplatit, aby za mnou mohl přijet a darovat mi svůj čas.

 

Fs kickflip / Foto: Martin Beránek


 

Na naší scéně působíš už hrozně dlouho a snad hned od začátku patříš zároveň i mezi ty top. Jak dlouho už se vozíš a jak ti je po těle? Děláš něco navíc pro svý zdraví?

 

Dobrá otázka, sám přesně nevím, jak dlouho už jezdím, ale něco kolem dvaceti let to už bude. Moc toho pro tělo nedělám, občas si jdu zaběhat, ale není na to moc čas.

 

Svoje technický ježdění umíš zúročit nejen na streetu, ale i při závodech. Nelákala tě někdy ta možnost cestovat a jezdit po velkejch světovejch závodech?

 

Já si myslím, že jsem pár velkých závodů objel a občas se i někde venku zadařilo, ale popravdě, teď už mě to moc nebaví. Radši si postavím na JZD něco novýho, pozvu kámoše a to je pak teprve ten skateboarding, co teď miluju!

  

Dá se v našem kraji vůbec skateboardingem uživit?

 

Na tudle otázku by ses měl ptát jinde, haha. Podle mě, ale čistě skateboardingem ne, musíš dělat k tomu něco navíc, ale co? To Já nevím, já jen jezdím.

 

Co děláš za práci a máš ji rád? Kolik ti týdně zbývá času na ježdění, než pořešíš všechny dospělácký záležitosti?

 

Dělám střechařinu a kdybych jí neměl rád, tak jí nedělám. Času na ježdění mám celkem dost, i teď přes zimu, protože na GoldJzdAttic jsou světla, takže tam můžu jít kdykoliv.

 

Bs to switch fs crooked / Foto: Jan Pelikán


 

S Picnicem jste loni vyhráli CZ/SK Vans Shop Riot a díky tomu jste vyrazili do Amsterdamu, kde se v Noord skateparku konalo evropský finále. Výlet jste si určitě všichni užili a závody samotný taky. Jak se jezdilo mezi evropským výkvětem?

 

Bylo to všechno super a jak říkáš, s klukama z Picnicu jsme si to fakt užili moc! Jezdilo se dobře, akorát v semifinále se mi vůbec nezadařilo a myslím, že hlavně kvůli mě se nepostoupilo dál, protože Jirka Houka to v semifinále úplně zabil a Aleš Jež vracel taky pecky, takže jsem byl na sebe naštvaný, ale jinak výlet dopadl na výbornou.

 

Jak to vypadá v Hradci se scénou? Jezdí spíš starší nebo se objevujou i nový mladý tváře, který mají potencionál u toho zůstat?

 

Je to asi jako všude, mladý tváře jsou spíš vidět na homoběžkách, néé sorry, víš, na čem myslím, haha. Samozřejmě, pár talentů tady je, ale na prstech je spočítáš, takže si myslím, že to tady táhne takový to starší jádro, co se motá kolem JZD.

 

Switch bs nosegring / Foto: Zdeněk Vlček


 

Gold Jzd se slušně mění na takovej menší českej Woodward. Máš ještě nějaký další plány na stavby a na kompletní ovládnutí areálu nebo je stávající setup až až?

 

Popravdě, už jsem ten areál ovládnul všude, kde šlo něco vymyslet, haha. Je hlavní JZD, pak je mini, no a teď, jak jste mohli vidět, tak je půda, ale tím určitě nekončím. Furt je místa dost na nové věci a už mám v plánu i nějaké věci na předělání.

 

Děkujeme za příjemný povídání. Přejeme ti ještě spustu let na skejtu a spoustu nápadů jak na triky, tak i na budování. Čtenářům přejeme každopádně příjemnou zábavu při sledování partu.