SLS - Lake Havasu 2021

Vydáno: 31.10.2021

Už tento víkend nás čeká další zastávka z letošní Street League Tour. Tentokrát se přesouváme do Arizony, přesněji do Lake Havasu, kde se odjede v pořadí druhá zastávka (potažmo třetí, pokud počítáme i kvalifikaci u P-Roda) téhle sezóny. Ta se sice původně měla jet v Miami, ale kvůli hrozícímu špatnému počasí se závod přesunul raději do Lake Havasu. Tak doufejme, že tam počasí bude v pohodě, protože se jede opět venku.

Street League - Lake Havasu / Dostupné z: instagram.com/sls

Program:

Celá akce odstartuje už v pátek 29. 10. kvalifikací a v sobotu 30. 10. budou potom finále. Přímý přenos budete moct sledovat zdarma na youtube.com/sls.

Kvalifikace - 29. 10.:

 • Ženy - plánovaný začátek 19:00 našeho času 
 • Muži - plánovaný začátek 22:30 našeho času

Finále - 30. 10.:

 • Ženy - plánovaný začátek 21:00 našeho času - přenos
 • Muži - plánovaný začátek 23:30 našeho času - přenos
Návrh parku na zastávku SLS - Lake Havasu / Dostupné z: facebook.com/streetleague

 

Pátek – Kvalifikace:

Změna místa konání zatím podle pátečního programu byla dobrá volba, protože počasí v Arizoně vypadalo na jedničku. V areálu skateparku, který už na místě nějakou dobu sloužil a nyní dostal akorát nový nátěr + lehkou úpravu několika překážek (rozdíl je oproti posledním parkům na rozložení a překážkách dost vidět), to v krásném počasí i prostředí jako první odstartovaly holky.

Kvalifikace se jela následujícím formátem:

 • Jedna 45vteřinová jízda
 • 4 pokusy na odjetí best triku
 • Počítají se tři nejlepší skóre
 • Ze zúčastněných postupuje osm nejlepších do finále

Záznam kvalifikace – ženy:

 

Záznam kvalifikace – muži:

!Spoiler Alert!

Do Arizony přijela většina Street League profíků a mezi holkama nechyběla ani Leticia Bufoni, Rayssa Leal, Candy Jacobs, Pamela Rosa nebo třeba Momiji Nishiya. První místo z kvaldy si nakonec vyjezdila vítězka minulého SLS Rayssa Leal a její kolegyně a kamáradka z brazilský repre Leticia Bufoni se zároveň už po několikáté nakonec nedostala do finálové osmičky.

 1. Rayssa Leal
 2. Pamela Rosa
 3. Mariah Duran
 4. Momiji Nishiya
 5. Funa Nakayama
 6. Roos Zwetsloot
 7. Gabriela Mazetto
 8. Keet Oldenbeuving

 

Mezi týpky opět nechyběl Felipe Gustavo, P-Rod, Nyjah Huston, Luan Oliveira, Shane O´Neill, Carlos Ribeiro, Tiago Lemos, Kelvin Hoefler a spousta dalších. Kdo ale nedorazil je olympijský vítěz Yuto Horigome nebo třeba Ishod Wair a Aurelien Giraud. Už od začátku kvaldy to už tradičně padalo. O výrazný vedení se nakonec postaral Felipe Gustavo, který si průběžný první flek urval hlavně za switch flip bs nogr na hubbě, za který dostal 9.3 bodů (což bylo i nejvyšší skóre celé kvalifikace). V posledním heatu ale přišel Nyjah Huston a díky čisté jízdě a několika bangerům v best tricku Felipeho o 0.6 bodu předskočil, takže v dnešním finále bude startovat jako poslední.

 1. Nyjah Huston
 2. Felipe Gustavo
 3. Jagger Eaton
 4. Alex Midler
 5. Chris Joslin
 6. Micky Papa
 7. Lucas Rabelo
 8. Dashawn Jordan

 

Finále

I finále se jelo už novým systém, kdy se po první části eliminují poslední čtyři skejtři a čtveřice nejlepších postupují do superfinále. Pro připomenutí, sytém finále je následující:

 • Jedna 45vteřinová jízda
 • 4 pokusy na odjetí best triku
 • Počítají se tři nejlepší skóre
 • TOP 4 postupují do superfinále, kde mají dva pokusy na vylepšení skóre (pořád se počítají pouze tři nejlepší skóre)

Níže najdete kompletní záznam finále žen i mužů a pokud nemáte čas na sledování, pod videem najdeš kratší report z finále mužů plus kompletní výsledky!

Záznam finále - ženy:

Záznam finále - muži:

!Spoiler Alert!

Už od začátku finálových jízd týpci vraceli totální nesmysly, ale ty nejlepší jízdy přišly až v podání Jaggera Eatona a Nyjaha Hustona. Oba vrátili čistou jízdu, kdy Jagger vracel například flip bs lip na transferu,bs do huga a ss bs do huga na hubbě a spoustu dalšího – NINE CLUB (9.0). Nyjah potom odjel ss nogr na hubbě, flip bs lip stejně jako Jagger, nebo například nollie bs do huga na hubbě – NINE CLUB a 9.1 bodů.

Po jízdách přišel čas na čtyři nejlepší triky, padalo toho spousta – Felipe Gustavo odjel switch flip do backside nogru na hubbě nebo nollie flip do cruxu tamtéž; Dahawn Jordan si napravil jízdu a na hubbě vrátil var do grindu, var do noseslidu a na užší hubbě potom bigger flip fs boro (9.1), což mu nakonec vyneslo postup do top 4. Nyjah odpálil besttricky fakie olliečkem do ss bs nosebluntu a potom si připsal cab noseblunt na hubbě a v první části finále si držel jasné první místo. Jagger Eaton sice odjel po čisté jízdě ještě backside flip do huga, ale pořád mu chybělo třetí skóre, aby se dostal ze sedmého místa. Na poslední pokus ale odjíždí nollie fs 180 do ss nogru a poskočil tak na třetí místo a zajistil si tak postup do superfinále. Ve finále super zajel i Alex Midler nebo Lucas Rabelo, který celý den vracel své 270 do všeho, ale na postup klukům chybělo odjetí ještě jednoho dobrého triku.

Do superfinále tak postoupil Felipe Gustavo, Dashawn Jordan, Jagger Eaton a Nyjah Huston. Jagger Eaton obětoval dva pokusy switch backside nosebluntu na úzké nižší hubbě na velkých schodech, a i když už na druhý pokus vypadalo, že ho odjíždí, nakonec se přece jenom převrátil, připsal si dvě nuly a skončil na čtvrtém místě. Felipe Gustavo nejprve zkoušel switch flip bs tail, který nepadl, ale na druhý pokus vyzval switch flip do frontside tailu, který ho vyhoupl na druhé místo. Dashawn Jordan vrátil na poslední pokus nollie inward heelflip do fs bora na úzké hubbě a za to si připsal 9,3 a předskočil Felipeho Gustava na druhém místě. Na prvním místě tak skončil znovu Nyjah Huston, který ještě výhru potvrdil, aniž by musel, odjetým switch heelem do fajva a mohl si jít pro pohár!

Výsledky ženy:

 1. Rayssa Leal
 2. Momiji Nishiya
 3. Funa Nakayama
 4. Pamela Rosa
 5. Roos Zwetsloot
 6. Gabriela Mazetto
 7. Mariah Duran
 8. Keet Oldenbeuving

Výsledky muži:

 1. Nyjah Huston
 2. Dashwan Jordan
 3. Felipe Gustavo
 4. Jagger Eaton
 5. Micky Papa
 6. Alex Midler
 7. Lucas Rabelo
 8. Chris Joslin