Jagger Eaton a Pamela Rosa jsou vítězi SLS Super Crown 2021!

Vydáno: 14.11.2021

Už tenhle víkend nás čeká celkové završení Street League sezóny. O vítězi Super Crown World Championships rozhodne poslední zastávka, která se koná na Floridě v Jacksonville, a kompletní závod můžete opět sledovat v přímém přenosu.

Plakát dostupný z: instagram.com/sls

Systém závodu:

Oproti předchozím zastávkám se tentokrát nejede klasická kvalifikace, ze které by postoupila osmička nejlepších do nedělního finále, ale v tzv. Last Chance Qualifiers se bojuje pouze o čtyři postupová místa. První čtyři místa v ženské i mužské kategorii totiž mají zajištěné Top 4 rideři z průběžného pořadí.

Top 4 ženy, které postupují rovnou do finále:

 1. Rayssa Leal
 2. Funa Nakayama
 3. Roos Zwetsloot
 4. Momiji Nishiya

Top 4 muži, kteří postupují rovnou do finále:

 1. Nyjah Huston
 2. Felipe Gustavo
 3. Alex Midler
 4. Gustavo Ribeiro

Program:

Last Chance Qualifiers - sobota 13. 11.:

 • LCQ - ženy: plánovaný začátek 16:00 našeho času 
 • LCQ - muži: plánovaný začátek 19:30 našeho času

Super Crown Championships - neděle 14. 11.:

 • Finále - ženy: plánovaný začátek 18:00 našeho času
 • Finále - muži: plánovaný začátek 20:30 našeho času

Přímý přenos můžete sledovat na YouTube.com/SLS

 

Návrh skateparku v Jacksonville / Dostupné z: instagram.com/sls

Last Chance Qualifiers:

V sobotu odpoledne se začalo rozhodovat o obsazení posledních čtyř volných míst v ženském a mužském finále. V Jacksonville vyrostl nový park, který se oproti předchozím zastávkám poměrně lišil svým rozložením, kdy je big sekce v podstatě uprostřed parku a hlavními překážami se staly bezpochyb dlouhé double kink raily a hubba ze schodů. Na double kinku padaly vraždy jako switch fs blunt nebo switch crux přes celý od Carlose Ribeira, hadr transfer do fs bora od Aureliena Girauda, Lucas Rabelo odjel transfer fs 270 do ss fs bora, Kelvin Hoefler udělal například transfer flip bs lipslide a transfer flip fs lipslide, Jamie Foy klasicky vracel fs crux shouit nebo fakie do switch nosegrindu a padala toho fakt spousta. Double kink railu se nebály ani některé holky - Keet Oldenbeuving udělala bs boardslide a Pamela Rosa odjela například fs lipslide přes celý, Záznamy z LCQ najdete níže a pod záznamy najdete i finálovou osmičku riderů.

Záznam LCQ - ženy:

Záznam LCQ - muži:

Super Crown finále:

Startovka ženy:

 1. Rayssa Leal
 2. Funa Nakayama
 3. Roos Zwetsloot
 4. Momiji Nishiya
 5. Pamela Rosa (LCQ)
 6. Samarria Brevard (LCQ)
 7. Candy Jacobs (LCQ)
 8. Keet Oldenbeuving (LCQ)

 

Startovka muži:

 1. Nyjah Huston
 2. Felipe Gustavo
 3. Alex Midler
 4. Gustavo Ribeiro
 5. Lucas Rabelo (LCQ)
 6. Kelvin Hoefler (LCQ)
 7. Shane O´Neill (LCQ)
 8. Jagger Eaton (LCQ)

Záznam finále ženy:

Záznam finále muži:

Ufff! Tak finále letošního posledního závodu Street League sezóny byl totální úlet. V ženské kategorii nakonec urvala prvenství Pamela Rosa, která předposledním pokusem a transferem do fs smina na double kinku předskočila Rayssu Leal a je tak letošní celkovou vítězkou! I v mužské kategorii jsme se dočkali spousty překvapení. Jízdy odstartoval neuvěřitelnou jízdou Jagger Eaton, za kterou vyfasoval 9,6 bodů, hned po něm zajel čistou jízdu i Shane O´Neill a ten bral rovnou 9,5. Chleba se ale začal lámat při jednotlivých tricích, kdy byla poměrně dlouhá série nepovedených pokusů. Kdo ale nekazil byl Jagger Eaton - ten na první odjel na hubbě ss bs nosblunt, na druhý pokus odjel nollie 180 do ss bs smina, což ho vyhouplo na první místo, na kterém se nakonec už udržel až do konce. Do top 4 postoupil díky poslednímu pokusu a fs 270 do ss fs bora i Lucas Rabelo, který v dalším pokusu vrátil ještě to samé akorát hardway, čímž poskočil na druhé místo. Bronz si svým 360 flipem do všeho vyjezdil Gustavo Ribeiro. Nyjah Huston se v super finále snažil vrátit brutální switch heel transfer do fs lipa, ale to už bohužel nepadlo a zůstal tak na čtvrtém místě

Celkové výsledky ženy:

 1. Pamela Rosa
 2. Rayssa Leal 
 3. Momiji Nishiya
 4. Samarria Brevard
 5. Roos Zwetsloot
 6. Candy Jacobs
 7. Funa Nakayama
 8. Keet Oldenbeuving

Celkové výsledky muži:

 1. Jagger Eaton
 2. Lucas Rabelo
 3. Gustavo Ribeiro
 4. Nyjah Huston
 5. Kelvin Hoefler 
 6. Shane O´Neill
 7. Felipe Gustavo
 8. Alex Midler