PARADISE SK8 CONTEST vol. 5

Před měsícem, druhý červnový víkend se už popáté sešli skejtři v turnovským betoňáku, kde se odehrál „Paradise Sk8 Contest“, který pro nás už roky připravuje a zaštiťuje Sváťa Vorel. Přes všechny nešvary, co se kolem nás točí, to vyšlo. Už v pátek podvečer přijela potrénovat docela slušná banda a tak se mohlo pořádně otestovat napájeni a chlazení nápojů. Ráno vypadalo slibně, počasí super, občas větříček. Letos to bylo hlavně v nohou mlaďochů, jak do patnácti, tak nad patnáct. Ale ne, že by starší kluci nedávali, bylo to nabušený a vyrovnaný. Konečně přijely i holky a ukázaly, že se toho nebojí. Dj Sali a Donter se postarali o příjemnou atmosféru a pan výčepní Klausik měl již tradičně odklauseno od pátku do neděle.

 

 

V jednu hodinu už se schylovalo k odpálení kvalifikace, ale schylovalo se i k dešti a taky se tak stalo. Naštěstí to byla jen desetiminutová přeháňka a rychlá rota měla za dalších deset minut sk8park vytřenej. Závod se mohl rozjet a mlaďoši do 15 společně s holkama rozpoutali peklo. Jeli dvě kola po minutě zakončené last trickem. Bylo to vostrý a vyhecovaný a porota to měla těžký, ale nakonec se s tím poprala. Do finále postoupilo osm riderů a holky si daly repete.

 

 

O pauze se chasníci hodili battle v ollie. Loňský rekord (90 cm) ale nepřekonali a dva jezdci se zastavili na výšce 75 cm a o cenu se tak museli podělit.

 

Finále se jelo na jedno minutové kolo a pak oraganizovanej jam. To co nepadlo v kvaldě, padlo tam a bylo se na co dívat. Každej rok se objeví něco novýho a to je super.

 

 

No a co nepadlo ve finále, padlo v besttricku, který se hrotil z vyššího gapu. Na závěr proběhl ještě hromadnej death race. Ten se nakonec dělil do 15 i nad 15 let.

 

Pak už jen klasický hektický vyhlášení vítězů a nařezaná after party. Jsme rádi, že „Paradise sk8 contest“ nabírá na obrátkách, zvyšuje se kvalita skateboardingu, množství závodníků, diváků i pařmenů. Dlouholetá spolupráce se sponzory klape jak švýcarský hodinky i přes ten všechen čínskej moribundus.

 

Tímto DĚKUJU všem na sto1000krát. Věřím, že se z toho bahna všichni brzy oklepem a příští rok roztáčíme kola o level výš.

 

 

Do 15 let

 

  1. Vilém Vlček (12) Náchod
  2. Matěj Dejdar (15) Praha
  3. Dan Kotlár (15) Praha

 

Holky

 

  1. Laura Žáčková (11) Praha
  2. Nikol Jeníková (13) Česká Lípa

 

Nad 15 let

 

  1. Vilém Jakeš (Polešovice)
  2. Stanislav Bém (Semily)
  3. Honza Bašný (Praha)

 

 

Best trick

 

Rudolf Konvalinka (Litoměřice) - Double flip

 

Death race

 

Vilém vlček

Standa Bém

 

Ollie - 75 cm

 

Petr Gzyl (Líbeznice)

Ondřej Hnídek (Dobřichovice)

 

Foto: Hna Strýčková Jakešová

Video: Jakub Beneš