Street Arena: Puma rozhovor s Lenkou Salačovou

Vydáno: 17.11.2012
Lenka Salačová. / foto: David Hováth

 


Jak se to stalo, že se v tvým životě dostal na tak důležité místo právě longboard?


Sama jsem netušila, že když to zkusím, že mě to tak chytne a že se pro to tak moc nadchnu. Bylo to v roce 2008, chtěla jsem to zkusit, protože mě v zimě baví jezdit na snowboardu, no a od té doby tak nějak jezdím.


 


Nějaký člověk nebo moment, který ti v učení se jezdit nejvíc dal? 


Človíčků bylo hned několik, pamatuji si, kdo mě naučil brzdit – díky Igore, kdo mě učil zatáčet – díky Amíku, no a tak všechno dohromady mě naučili kluci a především Rogul J Velmi důležité je naučit se chovat na silnici a to se člověk naučí časem a zkušenostmi, kterých se dá nejvíce nasbírat na závodech nebo společných větších akcích.


 


Kolik musí člověk obětovat “volného” času, aby se dostal do první ligy jako ty?


Už jsem v první lize? Wau :D U mě to šlo celkem rychle, řekla bych. Jeden rok jsem v podstatě začala jezdit a další rok jela na mistrovství světa a jiné závody, takže takový křest ohněm, ale myslím, že mi to nejvíc dalo. Neřekla bych, že čas obětovávám, když jezdím, jsem šťastná, takže jezdím, tak často, jak mi to čas umožní.


 


Když jedeš z kopce, dosahuješ rychlosti až přes 80km/h. Na co v tu chvíli myslíš? :)


Co budu vařit, že mě čekají domácí práce, a že jsem zapomněla vyprat prádlo, nééé :D Když už se jezdí takhle rychle, soustředím se jenom na tu jízdu, na silnici, prostředí, povrch a lidi okolo mě. Člověk se musí soustředit, stačí jedna nepozornost, která se může proměnit v pěknou odřeninu, a to v tom lepším případě.


 


Jak to máš se strachy a bloky? Nějaký recept pro ostatní, jak to nejlíp překonat?


Já mám v tomhle štěstí, jsem z rodiny, kde se adrenalin snídá, obědvá i večeří. Jsem opatrná, soustředěná, mám longboard zkontrolovaný v pořádku, sama sobě věřím, takže strach nastává v neobvyklých situacích, kdy si člověk musí zachovat klidnou hlavu a nezpanikařit. Recept, poradila bych, ať začínáte pomalu a postupně nabíráte zkušenosti, zbavujete se strachu, víc si věříte, tak potom můžete přidávat na rychlosti. Noste chrániče, kontrolujte si výbavu a respektujte pravidla silničního provozu ;)


 


Letos se stal longboard v Čechách módní záležitostí. Co na to říkáš a jak si ten boom vysvětluješ?


JJ vypadá to tak, už bylo na čase, když už jsme tu měli dokonce 4 závody světového poháru. Někteří tomu propadnou stejně jako já, a někteří to berou jako módní doplněk a jak je známo, móda se mění velmi často. Tak uvidíme, jak dlouho to vydrží.


 


Jak vlastně vnímají kluci ze sk8 scény jezdící holky? Podporují vás nebo jedou model „no jo holka“?


Zatím jsem se nesetkala s nikým, kdo by takový holky rád neviděl. Kluci nás podporují, radí, pomáhají. Myslím si, že jsou spíš rádi, že jezdíme. V mém longboardovém světě jsou téměř výhradně jen kluci a jsem za ně moc ráda.


 


Jezdíš za Pumu – proč právě tahle značka?


Puma má silné kořeny u sk8 a v poslední době se snaží proniknout právě do světa longboardu, takže se snaží vyvíjet oblečení a věci přímo pro tenhle sport, a nejen ten. Věci od Pumy zbožňuju, mají krásný holčičí hadry, barvy, v kterých jezdím na lb, ale taky v nich chodím do fitka, běhat atd.


 


Můžeš poradit lidem, který si myslí, že jezdí slušně a rádi by si našli nějaký sponzory/partnery, jak na to?


Já jsem tý teorie, že když někdo jezdí slušně, tak si ho někdo všimne. Ale jestli tomu chcete trochu pomoci, bylo by fajn jezdit na akce, na závody, pak si udělat portfolio a zkusit někoho oslovit, prej to takhle chodí :D


 


A jak se těšíš na Street Arenu? :)


Strašně moooooc!! Bude to super sportovní víkend se skvělými lidmi! Doufám, že se přijdete podívat k Puma stánku, hodíme řeč a trochu zajezdíme ;)


 


Kompletní info o veletrhu Street Arena najdete zde.