Honky Tonk Skate Contest Havířov

Rodák z Uherského Hradiště, Viktor Hanačík, sepsal report z Game of Skate, která se pod  křídly HonkyTonk shope odehrála v Havířově. Viktor má netradiční styl psaní na svět a tímto mu předáváme slovo, aby vám přiblížil dění v Havířově.


Organizátoři připravili místo ve středu dění, na havířovském náměstíčku obklopeném zašedlými panelovými domy, kolorovanými do plavé hnědé, menší, komornější akci. Stánek, u něhož speaker posedával u pivečka při poledni, odklepnul první zlatou pro vítěze ollie kontestu. Tím se stal Michal "Morava" Včolek. Vskutku působivým trhnutím do zkřiveného bonedu se zázračně překlenul nad sedmero do sebe zaklenutých desek.


 


 


Další možnosti skýtali tři přivezené raily, kde největší pozornost té skromné skupiny jezdců, jež se zde srotila, poutal hranatý rail střední velikosti, vyvedený do červeného laku. Na této překážce se odjížděla druhá disciplína, postupně otvírající různé technické kombinace v podání hradišťských protěží jako například Crooked bs lip a fs hurricane od Michala Ježe či fs 50-50 to lipslide shove it out v roli jeho bráchy Aleše. Nicméně nejzásadněji a navíc napodruhé do naprosté čistoty odjel místní talent a význačný zabiják Daniel Vojtaš - crooked nollie heelflip ven, předokořeněný nollie bigspinem do lipslidu. Poslední možnost jak si vyhrát cenu za prvenství v bestriku, se rozjela na zdejší skočce velmi příkré povahy. Tady už nikoho nenechal na pochybách Supra rider s ladnostním stylem absolutní laně Jirka Houka. Vynasnažil se a patrně bez větší námahy udolal skočku 360flipem, 360 shove-item, Bigspin flipem, Nollie bs heelflipem a backside flipem.


 


 


Poté nadcházející, slibovaná Game of skate přišla na holení, tedy skejtové zadávající strojení. Kvůli pusté nemožnosti setrvat déle se organizátoři rozhodli ji zkrátit na rychlou smrt v podobě tří písmen.


Přihlásilo se celkem patnáct jezdců. Hradišťáci v zápase s havířovskýma propadli ve svůj neprospěch, a tak se utkali Dan Vojtaš s Michalem Včolkem, kde Dan měl přehled navíc se svou Svič Tré a spolu s ní nestačil Michal ani na Fakie 360 flip a backside flip. Dan si tedy k bestricku na railu přičetl ještě prvenství v GOS. Překvapující cenu za výšku triků a originální styl dali organizátoři Tomáši Nálevkovi ten je zaujal i tím, že se probojoval až do semifinále. Nezbývá než poblahopřát všem vítězům, pozdravit všechny zúčastněné a mnohokrát poděkovat sponzorům a pořadatelům akce, v první řadě Honky Tonku za hezky strávený, proskejtovaný sobotní den.


 


 


Výsledky HonkyTonk GoS:
1. Daniel Vojtaš (Picnic Skateshop, Nugget, Vans)
2. Michal "Morava" Včolek (Fourtwenty, Urbanears)
3.-4. Aleš Jež a Michal Nálevka


 


Bestrick na hranatém railu - Daniel Vojtaš - backside crooked grind nollie heelflip perfect
Bestrick z punkové skočky  -  Jirka Houka  - 360 flip, nollie backside heelflip , backside flip
Ollie contest vítěz - Michal Včolek - sedm desek