Robin Mayer se představuje technickým street partem

Vydáno: 13.12.2021

Street partů na naší scéně ještě pořád nevychází tolik, kolik by mohlo. Proto jsme vždycky rádi, když nás nějaký překvapí. Jeden takový právě vydal Robin Mayer, který se nám tady už párkrát objevil s kratšími edity. Tentokrát se ale jedná se o čistě streetový part plný techniky, a protože nových tváří není nikdy dost, rozhodli jsme se Robina zeptat i na pár otázek.

Robin Mayer - no comply wallie

Čus Robine! Pro začátek se lidem trochu představ – znáš to, odkud jsi, kolik ti je, jak dlouho jezdíš a tak…

Čau, čtenáři skaterocku! Je mi dvaadvacet a pocházím z moravské vesnice kousek od Znojma. Jezdit jsem začal v devíti letech (díky reklamě na ABC skateboardová škola, haha), ale prvních pár let jsem jezdil jen u nás na vesnici a triky se učil klasicky z Tony Hawk’s American Wasteland, takže raised by the streets.

 

Tenhle představovací rozhovor děláme hlavně kvůli tvýmu novýmu street partu. Jak dlouho jsi na něm pracoval a padlo všechno, co jsi plánoval?

Part jsem začal točit loni na jaře současně s krátkým videem z fuzz. Triky padly víceméně všechny (až na nějakej gap – to jsem zas nějak nezvládl). Trochu mě ale mrzí, že jsem kvůli záběrům nevycestoval i jinam než jen do Rakouska. Co mě mrzí už trochu víc je fakt, že mi do editu nevyšel song od Three 6 Mafie – takže si oficiálně zabírám album The End (smích).

 

A jaký triky ti daly nejvíc zabrat?

Nejnáročnějším trikem bylo splašit nějakýho kameramana. Musím se ale pochválit, že v tomhle mám už docela skills – základ je nedomlouvat se s jedním člověkem, ale třeba se třemi, čtyřmi zároveň – přinejhorším máš pak second angle. Jinak nejnáročnější skate triky byly pochopitelně ty, který jsem natáčel přes léto v pravý poledne.

Robin Mayer - fakie tailslide

V partu máš hlavně spoustu techniky, ale nechybí ani pár originálnějších triků, který tak často nevídáme – nocomply impossible apod. Máš nějaký oblíbený skejtry, u kterých hledáš inspiraci?  

Poslední dobou mě baví kluci z Blobys, Hélas, FA, Baker OGs… No a pak klasicky Makak, Robotix parta a Stick to Board guys, haha. Na druhou stranu mě fakt neberou mind-blowing Thrasher party, který vychází každoročně koncem roku – to nemá vůbec žádnej vibe.

 

Ve videu máš na hostovačce i Honzu Špalka ze Znojma. Jak to u vás vůbec aktuálně vypadá se skejtováním? Začínají skejtovat i mlaďáci a co skatepark? Už se to nějak rozhýbalo?

Mám pocit, že ve Znojmě se jen něco neustále slibuje. Každopádně jsem si všiml, že mlaďochy to nijak neodradilo a shredí streety nebo jezdí do jinejch měst – což je super. Podle mě je dobře, že znaj i jiný prostředí a lidi než ve svým hometownu. Každopádně v Mor. Budějovicích to teď vypadá se stavbou novýho parku nadějně – tak doufám, že se tam začne i víc jezdit.

 

Tak budeme držet palce. Loni jsi vydal Fuzz part, teď máš venku street part. Co chystáš na příští rok? Budeš dál točit?

Ze všeho nejdřív na jaře plánuju vyhrát zpátky prohraný prachy z podzimních dostihů. Každýmu, kdo by si chtěl vsadit, doporučuju koně La Beauté. On možná tak dobře neběhá, ale většinou jeho konkurenti do cíle nedoběhnou. Náhoda? Takže to je jasnej favorit (smích). Jinak co se týče skatu tak mám takovou utopickou představu, že natočím edit s kámošema z okolí. No a taky mám roztočenej audio-doku/seriál, ve kterým bude jeden díl o skatu – to si myslím, že bude i prdel, tak snad vše klapne.

Haha, díky za tipy na koně, to jsme tady asi ještě neměli. Tak to se budeme těšit. Každopádně díky za čas a poslání partu! A tady máš kdyžtak prostor na děkovačku Ty.

Díky všem, kdo se mnou mají trpělivost, Snowbitch partě za support a Tobě za rozhovor.