Michael Hajn posílá ze Sydney part "The Lost Generation"

Vydáno: 16.02.2023

 

Michael Hajn běhá po světě už skoro třicet let a kromě běhání po naší zemi, pobíhá i u protinožců, kam už podruhý vyrazil na zkušenou. Do toho všeho navíc dost obstojně skejtuje a zrovna čerstvě vydal férovej street part, o kterej se s nám podělil. Zapněte si pásy, pravidelná linka Borohrádek - Sydney právě startuje.
 


Natočit street part, to je u náš v Čechách taková zvláštní disciplína, protože všichni se radši dnes a denně pohybujou ve skateparcích a na plazách. Co tebe vedlo k tomu, zaznamenat svoje skejtování?
Myslím si, že každý skater by se měl aspoň jednou za život pokusit a nebo nejlépe natočit street part. Bude to pro něj taková vzpomínka na určité období, kterou mu už nikdo nevezme a ještě za to dostane props od felláku, možná i od scény. Street credit!

Jak dlouho trvá natočit part plnej bangerů? Chodilo to pod nohy samo nebo bylo častý trápení? 
Však to všichni skaters znají, někdy to padlo celkem rychle, někdy zase naopak bylo celkem trápení. Kdybych to tak nějak všechno sečetl, tak jsem na tom společně s klukama pracoval tak dva až tři roky. Nebylo to samozřejmě intenzivní natáčení, prostě když byla chuť, tak se šlo něco někam zkusit.


Výběr spotů v našich končinách není zrovna nejideálnější, kde všude jsi byl pro záběry?
Je pravda, že u nás v ČR nejsou moc fotogenické spoty, tak jsme se rozhodli jet pro záběry do zahraničí. Byli jsme třikrát v Malaze, kde je to fakt super. Máme to tam hodně rádi. Super spoty, dobrý jídlo, pěkný holky, všude mramor, prostě pohoda.
Pak jsme byli v Berlíně, kde se to vždycky trochu zvrtlo s mejdanem. Na Slovensku jsem byl pro jeden záběr a pak to byla Praha a můj hood, Hradec a Pardubice.

Vy máte rodinnou kožedělnou firmu, je to tak? Myslel jsem, že podědíš ředitelský křeslo, ale ty jsi vajchnul za oceán.
Ano, je to pravda. Taťka má firmu na výrobu kožené galanterie, která má tradici už od roku 1904. Za svých dob měl i okolo třiceti zaměstnanců. Mám ještě dva sourozence a s velkou pravděpodobností do ředitelského křesla zasedne moje sestra. Ona teda už tam tak něják napůl sedí. Já bych to ani nechtěl, na mě moc starostí.Co tě táhlo do Austrálie? Na jak dlouho jsi vyrazil a máš tam nějakou partu na ježdění nebo tam jenom paříš?
Já už jsem v Austrálii byl a to hned po střední škole na necelý tři roky. Austrálie, Sydney je super. Je tu vše, co potřebuješ. Větší město, víc možnosti, lepší životní styl. Poznáváš zajímavé lidi ze všech koutů světa. Když jedeš mimo město, všude je nejvíc příroda. To se mi líbí a to me naplňuje.
Rozhodl jsem se sem vyrazit po druhé. Víza mám na dva a půl roku, ale zatím jsem přesvědčený o tom, že rozhodně prodlužuji.
Mám tu partu, celkem nabytou s kterou pařím. Hehe. To je jasný, že se hrotí furt. Celkem často se chodí i na streety, tak držte palce. Třeba se za nějakou dobu zase ozvu s dalším street partem, tentokrát ze Sydney.