Gustavo Ribeiro a Rayssa Leal vítězi SLS 2022 - Las Vegas

Vydáno: 09.10.2022

Letošní závodní sezóna pomalu přichází do finále. Jinak tomu není ani ve Street League a tento víkend se odjede letošní poslední "klasická" zastávka, po které už bude jasné, jaká čtveřice nejlepších skaterů z řad mužů a žen bude mít za měsíc jisté místo ve finále Super Crown v Brazílii.

S letošní třetí zastávkou se tentokrát podíváme do Las Vegas, a to konkrétně do haly, která bude známá hlavně lidem, kteří sledují UFC. Skatepark totiž vyroste v hale UFC Apex. Kvůli tomu je ale pro tentokrát park poměrně malý a zároveň je event v podstatě bez diváků. Jak už jsme si ale za letošek zvykli, samotný setup překážek vypadá znovu hodně zajímavě - kinků je na place celkem dost.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Street League Skateboarding (@sls)

 

Program:

Kvalifikace:

 • Kvalifikace - Ženy:
  • pátek 7. 10. - začátek přenosu 21:30
 • Kvalifikace - Muži:
  • sobota 8. 10. - začátek přenosu 00:30

Finále:

 • Finále - Ženy:
  • sobota 8. 10. - začátek přenosu 22:00
 • Finále - Muži:
  • neděle 9. 10. - začátek přenosu 00:30

Přimý přenos můžete sledovat na YouTube.com/SLS 

 

Kvalifikace:

Letošní ročník Street League se drží původního konceptu, kdy se závodů mohou účastnit pouze vybraní a pozvaní skejtři. A ani tato zastávka není součástí kvalifikačních závodů na LOH v Paříži.

Systém kvalifikace:

 • Dva pokusy na zajetí nejlepší 45 vteřin dlouhé jízdy
 • Čtyři pokusy na best trick
 • Počítá se lepší skóre z jízdydvě nejlepší skóre z best tricků

 

Startovka - Muži:

Shane O'Neill
Dashawn Jordan
Chris Joslin
Jamie Foy
Kelvin Hoefler
Felipe Gustavo
Paul Rodriguez
Luan Oliveira
Braden Hoban
Torey Pudwill
Mark Suciu
Miles Silvas
Carlos Ribeiro
Tommy Fynn
Manny Santiago
Ryan Decenzo
Matt Berger
Vincent Milou
Jagger Eaton
Trent McClung
Gustavo Ribeiro
Micky Papa
Filipe Mota
Alex Midler
Sora Shirai
Alec Majerus

* Nyjah Huston, Yuto Horigome, Ishod Wair, Zion Wright, Aurelien Giraud, Lucas Rabelo - se nezúčastní

Startovka - Ženy:

Rayssa Leal
Aori Nishimura
Marina Gabriela
Pamela Rosa
Funa Nakayama
Keet Oldenbeuving
Gabriela Mazetto
Momiji Nishiya
Poe Pinson 
Yumeka Oda
Hayley Wilson
Vitoria Mendonca
Chloe Covell (Wild Card)
Wenhui Zeng (Wild Card)

* Leticia Bufoni, Candy Jacobs, Mariah Duran, Samarria Brevard, Roos Zwetsloot, Margielyn Didal a Julia Brueckler - se nezúčastní

Kvalifikace ženy - přímý přenos:

Kvalifikace muži - přímý přenos:

Finále

Do sobotního finále postupovalo v obou kategoriích osm nejlepších skejtrů a i v kvalifikaci se bylo na co dívat. Mezi chlapama to nejvíce zabil Gustavo Ribeiro nebo Chris Joslin, kterým malý park sedl na jedničku. Zároveň je určitě potřeba vypíchnout i skejtování SLS nováčka Bradena Hobana, který nepřestává překvapovat! Z řad žen kvalifikaci znovu ovládla Rayssa Leal, které dýchala na záda Chloe Covell.

Startovka finále - ženy:

Funa Nakayama
Gabriela Mazetto
Yumeka Oda
Poe Pinson
Momiji Nishiya
Pamela Rosa
Chloe Covell
Rayssa Leal

Startovka finále - muži:

Micky Papa
Felipe Gustavo
Tommy Fynn
Braden Hoban
Kelvin Hoefler
Jagger Eaton
Chris Joslin
Gustavo Ribeiro

Systém finále byl stejný jako na předchozích zastávkách: dva pokusy na zajetí nejlepší 45 vteřin dlouhé jízdy a čtyři pokusy na best trick, ze kterých se počítá lepší skóre. Top čtyři skejtři následně dostávají další dva pokusy na vylepšení si skóre v best tricku, ale pořád platí, že finální skóre tvoří lepší jízda a dva nejlepší best tricky.

Finále žen nakonec opět ovládla Rayssa Leal, která při best tricku vracela například gap do bs lipslidu na kink railu a v super finále přidala ještě kino bs smith na railu dolů. Na paty jí ale hodně šlapala Chloe Covell, která odjela například switch flip z gapu, za který dostala 7,9 bodů, a kdyby odjela ss fs grind na kulatým railu dolů, dost možná by brala první flek! Třetí místo si nakonec vyjezdila Poe Pinson.

Menší skatepark tentokrát moc nepřál jízdám, kde oproti jiným zastávkám padaly celkem nižší skóre. Komu se ale ve finálových jízdách i tak hodně dařilo, byli znovu Braden Hoban, Gustavo Ribeiro, Kelvin Hoefler a Chris Joslin.

Po přesunu do best tricků se to ale teprve hodně rozjelo! Gustavo Ribeiro vracel na hokejkovým railu na druhý pokus bigger flip fs boro a potom přidal na lámané hubbě nejprve crux nokick a pak i crux novarheel, za který poskočil na první místo, které si nakonec už udržel až do konce. Druhé místo si za největší polety a speed zaslouženě odnesl Chris Joslin, který už v jízdách vracel bs bigspin ze schodů přes rail, kde ještě přida switch heelfip, big flip a následně v super finále na první odjel bigger flip! Třetí místo nakonec bere Braden Hoban, který byl ale celý víkend krůček od zlata. Totálně zabitá a hodně kreativní jízda, kde ale vracel i neuvěřitelný gap do bs nosebluntu na centrální lámané hubbě, plus best tricky, kdy na první vrací kickflip transfer do cruxu nebo kino transfer fs nosegrind na stejném místě. A kdyby v super finále odjel kino transfer do bs nosebluntu, dost možná by to mohlo stačit i na první místo!

Záznam finále - ženy:

Záznam finále - muži: