Mládá krev českýho skateboardingu: Vojta Freitag

Vydáno: 09.05.2013

Do hledáčku Skaterocku se dostal mladej a nadějnej skejtr Vojta Freitag z Frýdku Místku. Je mu teprve šestnáct let a ve „městě snů“, jak frýdecký hlíně sám říká, se na skejtu pohybuje už přes pět let. A my si myslíme, že o tomhle klukovi ještě uslyšíme!


  


Myslíš si, že je punk mrtvej?


Není kurva!


 


A skateboarding ve Frýdku Místku pořád žije?


Spíš je pořád mrtvej. Jako určitě už to tu trochu ožívá, ale v porovnání s ostatními městy je to tu pořád strašná bída. Asi před dvěma roky nám zbourali skatepark, což by zas tak nevadilo, protože to byl děs. Ale zakázali jezdit na Evropě a Holubky, takový plácek se dvěma velkýma schodama z luxusního leštěného mramoru, jsou už úplně rozbité. Takže jako jediné místo na ježdění nám zbyl takový mini DIY skateparčík, který je však v každodenně zaplněn homoběžkaři. Město už přislíbilo nějaké peníze, ale kdoví jak to dopadne.


 


Jak ses ke skejtu dostal?


S kámošem jsme ve sklepě našli tescoskejta a z hecu jsme to začali zkoušet. Jeho to potom přešlo, ale mně to chytlo a nepustilo. Základy jsem se potom učil na Evropě, což je taková malá žulová plaza, kde se už ted' bohužel nesmí jezdit.


 


Kdo tě v začátcích nejvíc ovlivnil?


Zezačátku jsem asi nejvíc žral Reynoldse a Colea, takže jsem sledoval všechny Baker, Emerica a Zero videa. Ted' se mi ale asi nejvíc líbí takový ten New York styl, dirty spoty, walliečka a olliečka přes všechno. To mně asi ted'ka nejvíc ovlivňuje a posunuje dál.