V Sudetech kolem hlav sviští kickflipy

Vydáno: 29.12.2020
Z kraje podzimu jsme avizovali, že se na nás ze severu Čech řítí skejtový video "Sudet ´n´ Flippin". Uteklo to jako voda a ta chvíle je tady. Dneska ve 20:00 má svoji premiéru a aby čekání bylo snažší, připravili jsme pro vás s klukama krátký povídání doplněný o pár fotek.

 

Na kus řeči jsme se "sešli" s trojicí skejtrů, která se účastnila celýho dění od začátku do konce, René Müller, Ondra Znorovský a Lukáš Nachtmann. Hodinovej pokec o skateboardingu a jejich projektu utekl jako voda a výsledek si můžete zkontrolovat níže.

  

Tahle teplická crew si stejně jako spousta dalších crew u nás na jaře řekla, že by už konečně mohli dát dohromady vlastní video, který by zaznamenalo jejich celoroční snažení a úsilí. Na jaře, hned jak první vlna letošního divnoviru povolila, pustili se do toho. Podmínku si dali takovou, že půjde o čistě streetový video bez kapky skateparku.

 

Nátáčení probíhalo lážo plážo spíš s vidinou, že jednou bude aspoň na co kouknout. To ale až do doby, kdy se klukům podařilo zajistit pro svý konání materiální podporu od AMB distribuce. Od tý doby dostal objekt jasný obrysy a snažení všech se dost odzevlilo.

  

Spoty byly, jak už je z názvu patrný, především na severu Čech, ale pár tripů proběhlo i do Prahy a dokonce i do Berlína. V Berlíně bylo hlavní cílem Kulturforum, kde trochu kluci čuli potkávačku s Hyunem. Toho nakonec nepotkali, ale session s jeho partičkou proběhla a byla neméně cenná.

 

Původní stopáž byla plánovaná něco kolem půlhodinky, ale ve finále jsou všichni rádi, že se povedlo z natočenýho materiálu poskládat solidní čtvrthodinku. Ono se totiž stalo, že klasickou, nešťastnou náhodou, přišla parta o polovinu všech natočenejch záběrů a museli do Berlína pro ztracenou footage vyrazit ještě jednou. Co není v hlavě, to je v nohách a trip do Berlína dvakrát za sezónu není vůbec k zahození, ba naopak.

 

Ústí nad Labem nabízí nespočet streetovejch spotů a dokonce i plazičku přímo v centru města


 

Ve videu napočítáme celkem deset skejtrů, jejichž jména vám určitě nebudou neznámý. A pokud neznámý budou, jejich tváře ve videu vám stopro napoví.

Ondřej Znorovský (Mauzi), Lukáš Nachtman (Kraken), Tomáš Moravec (Mishe), René Müller, Jarek Špecián, Vlasta Pém, Honza Hamet, Martin Šlajchrt a Jakub Majer.

 

Poslední klapka padla minulý týden, kdy se poštěstilo na druhej pokus natočit last trik. Ten se mohl přidat do videa a to se mohlo kompletně střihově doladit. Co je na videu a partě sympatický, že i když mají v nohou slušný skills, celkem silnou mládežnickou základnu, tak jsou to pořád obyčejný kluci, který milujou skateboarding se vším všudy a stejný je i poselství, který by mělo video mezi vás rozesít.

 

Skateboarding je velká legrace a je hlavně o přátelství, o společně stráveným času s partou, o užívání si momentu.