Českolipskej Thunderstorm v obraze (foto + video)

Vydáno: 06.06.2022

 

Stejně jako každej rok, tak i letošní konec května patřil závodům v Český Lípě. Oboje je vlastně trošku mimo, protože akce nebyla jako tradičně na konci května a mluvit o závodech ve spojení s Českou Lípu je taky tak trochu vedle, protože víc než závod, je Thunderstorm skejtový setkání kámošů.

 

Foto: Pavel Buček

Video: Sokolí Oko

Kompletní fotogalerii najdeš na našem Facebooku

 

   Smouví a jeho nollie hardflip revert

 

Thunderstorm získal svůj název díky tomu, že každý českolipský závody přerušila bouřka se slejvákem a tak se s novou vlnou závodů pokračovalo s tímhle příznačným názvem. Je otázkou, jak je to možný, že si bouřka nebo déšť vyberou vždycky stejnej termín a stejný místo, ale i další roky se obojí poctivě načas dostavilo. Letos se termín posunul o týden dřív, aby se termín nekryl s akcí v Hrušovanech a zřejmě se povedlo počasí zmást, protože bouřka s vodou sice dorazila, ale s několika hodinovým předstihem a celej tenhle mumraj se odehrál v noci před.

 

 Kam Laura dorazí, tam řádí. Mrkej na ten halfcab heelflip

 

Příští řádky budu psát vlastním pohledem, pohledem speakra, kterej měl celodenní a celonoční mumraj z první ruky. To, že budu na akci celej den mluvit, jsem se dozvěděl cestou v autobusu do Lípy. Byl jsem původně záloha pro případ, že by se Simýr nestihnul vrátit z Chorvatska, kde skládal kapitánský zkoušky na plachetnici. Zkoušky mimochodem úspěšně složil (gratulace kámo), ale vrátit se stihnul až na večerní mejdan a tím se moje vidina lehkýho skateboardingu a celodenního válenda rozplynula, což nakonec vůbec, ale vůbec, nevadilo.

 

 Mladej talent, Richard Březina a fs boardslide na každej

 

Kolem poledne dojížděla registrace holek a mlaďasů a areál vypadal docela prázdně, což se během pár hodin změnilo a krom slušný party riderů dorazila i hromada diváků, který slušně fandili a nebáli se podpořit poctivý výkony. Nesměly chybět stánky s důležitým občerstvením, protože dobrý jídlo a pití na závody prostě patří. Posledních pár let se osvědčila skejtová kombinace, kdy dorazí Carabar, kde se krom piva podávají koktejly a drinky všeho druhu a hned vedle si svůj stan rozloží Fancy Bistro. Carabar se po akci ještě přesunul na afterparty, kde dál rozdával všem radost v podobě drinků až do ranních hodin.

 

   V českolipským skateparku se na hovadským funboxu cení i ollie transfer. To ví i domácí David Kotyza

 

Psát highlighty, co kdo a jak odjel, to nečekej, protože video z týhle akce poví o skejtu víc jak tisíc řádků textu. Důležitý info je, že ve skateparku na Streetu svou kategorii měly holky, mlaďasové do šestnácti let a potom i starší pardálové. Letos se povedlo skloubit časově i minirampu a věnovat jí dostatečnej prostor, což ocenili nejen rideři, ale i diváci a mohli tak burcovat delší dobu než obvykle. Tady je potřeba říct, že byl na místě i Martin Jurášek, kterej se do závodu záměrně nepřihlásil. Kluci ho nakonec ukecali, že nebude bodovanej, ale ať jezdí, hecuje a dělá show. Martin teda povolil, což ho po hrozným poletu a následným chycení copingu stálo zlomenou klíční kost. Přejeme Martine brzký a bezbolestný uzdravení.

 

 Mezi rádiusama je Filip Korbut jako doma

 

Po předání cen, hromadným focení a úklidu se většina účastníků sebrala a buď na prknech nebo za pomoci jiných dopravních prostředků vydala směr Dubice, což je okrajová část města s rybníkem, wake vlekem a hlavně prostorem pro after mejdan. Tam se konal i Best trick. Hlavní pořadatel Frantík má připravenou na Best trick vždycky nějakou vychytávku ať už v podobě samostatný překážky nebo třeba rovnou auta. Letos to ale vymyslel jinak. Na pláži se rozdělal oheň, donesl se dopad a letošním best trickem se stalo skákání přes oheň. Vzhledem k tomu, že na to nastal čas tak hoďku před půnocí, byla tahle sranda už jenom pro pár odvážlivců. Každopádně ti dostali ty největší props, jaký si člověk dokáže představit.

 

 A vo tom to je

 

Party mód na nejvyšším stupni, oheň plápolal, všichni se bavili, někdo šel spát a někdo ne. Kdybyste někdy hledali svoje štěstí, tak vězte, že čtyřlístky rostou v Dubici u stánku pod stolkem, stačí si jen utrhnout. Jeden pro štěstí dostal i Thunderstorm, protože příští rok slaví krásný desátý narozeniny a to teprve bude rej.

Díky za krásný chvilky, díky, že to děláte srdíčkem a pevně věřím, že si to každej užil do sytosti. Za rok v Lípě za na viděnou.

 

 

V Ý S L E D K Y:

 

Street:

1. Tomáš Javůrek

2. Karel Raichl

3. Smouví

 

 Nejlepší trojka ze streetu / zleva: 2. Karel Raichl, Jencek a Frantík (organizátoři), 3. Smouví a 1. Tomáš Javůrek

 

Kategorie do 15 let:

1. Richard Březina

2. Filip Folkmann

3. Kuba Verner

 

Skejtovej potěr / zleva: Jencek, 3. Kuba Verner, 1. Richard Březina, 2. Filip Folkmann, Frantik, Sajmon Pechr a Michal Svoboda

 

Holky:

1. Laura Žáčková

2. Nikol Jeníková

 

Holky naše skejtový / Nikol Jeníková a Laura Žáčková pod Frantíkovým dohledem

 

Mini:

1. Filip Korbut

2. Tomáš Javůrek

3. Smouví

 

 Nejlepší floutci z rádiusů / zleva: 1. Filip Korbut, 3. Smouví a 2. Tomáš Javůrek