The Dandy Warhols se po dvou letech vrátí do Lucerna Music Baru s novým albem

22.února 2017 se po dvou letech do Lucerna Music Baru vrátí americká kapela The Dandy Warhols pocházející z Portlandu ve státě Oregon. The Dandy Warhols jsou Taylor-Taylor (zpěv, kytara), Zia McCabe (klávesy), Peter Holmstrom (kytara) a Brent DeBoer (bicí). Objeli svět, vydali pár velkých hitů a letos vydali svoji další desku s názvem Distortland, se kterou přijedou i do Prahy.


 


Tři dny poté, co The Dandy Warhols dokončili nahrávání svého devátého alba Distortland, tíha 7000 kg dešťové vody, která napršela na střechu jejich studia, ji probořila a do studia netekly stovky litrů vody a střešního materiálu. Naštěstí pro kapelu v poměrně vhodný okamžik, pár dní před tím, než studio zamkli a odjeli na turné. Podařilo se jim zachránit, co se dalo.


 


 


Distortland je svým způsobem album o chybějícím štěstí a o měnícím se Portlandu, jehož obraz nabývá rozpitých kontur.


 


 


"Všiml jsem si, že v písničkách je spousta zkreslení, a to i na nečekaných místech," říká Taylor-Taylor. "Zkreslení bicích, kláves, vokálů, nejen kytar. Dokonce i v akustických pasážích. A Portland je takový Distortland – území zkreslení.”


 


 


"Naše hudba je organizovaný chaos,” říká Taylor-Taylor. Vskutku – Dandy's vždycky kouzelně míchali čisté s nezvyklým, rytmické s nepředvídatelným a štěrk s leskem. Od svého vzniku v roce 1994 projížděli elegantně všemi hudebními klimaty, bez autocenzury a filtrů.


 


 


"Když jsme začínali, všichni nám tvrdili: 'nikdy se vám to nepovede,' 'jste příliš intelektuálští,'" říká Taylor-Taylor. Ale Dandy's si mysleli svoje - "povést" nebyl nikdy náš cíl. Dělat muziku, která je inspirující, u které se dá rozjímat – to byl náš cíl. A tak je to pořád, I když se hroutí střechy a svět se mění k nepoznání. "jo, asi nám nic nevadí. Možná je to tím, že jsme taková stará škola. A jsme něco jako jako gang."


 


 


Distortland je první album Dandy´s na labelu Dine Alone a jejich první LP od předešlého alba z roku 2012 This Machine.


 


 


Vstupenky na koncert, který se uskuteční 22.února pražském Lucerna Music Baru, jsou k zakoupení od 7.října za 400,- Kč + poplatky na webu www.musicbar.cz, www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal, na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den prodeji za 500,- Kč.


 


 


Přímý link na vstupenky: https://goout.net/cs/listky/the-dandy-warhols/iir/


 


 


Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1765607210376511/


 


 


Více info:


 


www.thedandywarhols.com


www.facebook.com/thedandywarhols


www.musicbar.cz


www.facebook.com/lucernamusicbar


www.dsmacku.com


www.facebook.com/dsmackupromotion