Junior Skateboard Academy - Ústí nad Orlicí 2019

Vydáno: 20.01.2020
Na přelomu listopadu a prosince loňského roku se konal druhý ročník Junior Skate Academy v Ústí nad Orlicí, kterého se účastnily skate kluby spadající pod ASOC a to jmenovitě Skate Klub Havířov, 3Bsports, Mystic Skate School, Young Blood Jihlava a Skate Academy Praha.

  

Sraz byl ve čtvrtek dopoledne u hotelu, kde jsme se všichni ubytovali a šli na halu. První den jsme se věnovali hlavně organizačním věcem a všichni účastníci soustředění měli volnější trénink na seznámení se skateparkem a samozřejmě i s ostatními účastníky. Každý večer po večeři měl možnost každý klub využít na hodinu a půl skatepark pouze pro sebe k natočení záběrů do videa. První den začínaly točit kluby 3Bsports a hnedka po nich Skate Klub Havířov. Ostatní kluby si mezitím užívaly premiéru videa Baker 4.

  

Pátek začínal v hale pořádnou rozcvičkou a přípravou na odpolední contesty. Základní trick na skateboardu je Ollie, a proto se odstartovalo Ollie Contestem, kde za holky nejvýše vyskočila Antonie Bakošová, za kluky U9 Tomáš Trnka a za starší Dominik Václavík.

Ihned za tím proběhl Manuál contest, kde ze všech zúčastněných vyhrál Damián Kusý, za ním Dominik Václavík a třetí Jan Kotlár.

  

Poté byl Bedna contest, tzn. nejlepší trick na bedně. Bednu si podmnanil na prvním místě Richard Březina, hned za ním se umístil Lukáš Mizera a na třetím místě skončil Matěj Dejdar.

Další v pořadí byl Gap contest, kde se lítalo z pyramidy až na zem. Zvítězil Lukáš Mizera a na druhém místě byli dva kluci a to Matyáš Laštovka a Richard Březina.

A posledním contestem v tento den byl Funbox contest, kde zvítězil Matěj Dejdar, druhý byl Damián Kusý a třetí Dominik Václavík.

 

Po skončení contestu se všichni odebrali na večeři a po ní následoval večerní program a natáčení dalších dvou klubů a to Mystic Skate a po nich Skate Academy.

Sobota byla ve znamení porovnání celkových sil mezi jednotlivými kluby a to hlavní street contest. Všichni účastníci se opravdu snažili a zabíjeli tricky, za které by se nestyděli ani dospělí.

  

Výsledky:

 

1. Dominik Václavík
2. Matěj Dejdar
3. Sebastián Skalík
4. Hynek Laštovka
5. Richard Březina

  

V sobotu po večeři se opět všichni odebrali na večerní program kromě Mystic Skate School, která měla večerní skatepark jen pro sebe.

Nedělní ráno patřilo rozcvičce a Miniramp Contestu na který se všichni opět těšili.

 

Výsledky:

 

1. Matěj Dejdar
2. Tomáš Rada
3. Matyáš Černoch

  

Po nedělním obědě se vyhlásily výsledky všech contestů a předaly ceny. Doufáme, že jste si to užili a vidíme se příští rok. Tato akce vznikla díky ČAS, MŠMT a skatepark Ústí nad Orlicí.

Kompletní fotogalerii najdete na našem Facebooku.