Skateboarding v Mladé Boleslavi stále žije

Vydáno: 21.01.2022

Mladá Boleslav je skoro padesátitisícový město, ve kterým už spoustu let jede skateboarding. Ač jde o město veliký, ve kterým navíc sídlí největší tuzemská společnost Škoda auto, tak tu stále chybí skatepark. V minulosti tu stával sice plecháč, ale ten byl pro skejtra nepoužitelnej. 

Nyní to vypadá, že by se ledy mohly pohnout a to díky Nadačnímu fondu Škoda Auto. Skrz něj už byl spuštěn projekt "Pluhárna", což je místo na pořádání různých kulturních akcí. A aby bylo vidět, že to skejtři v Bolce myslí vážně, uspořádali v Pluhárně na podzim i skejtovej contest a místo samotný pro ně sloužilo jako skejtový útočiště při nepřízni počasí. Projekt je bohužel od prosince pozastavený a do března by se mělo rozhodnout, zda se v něm bude pokračovat nebo se zastaví úplně. 

Nadační fond by měl ale nově zastřešit kompletní areál "Na betonárce", kde by měl vyrůst jak nový skatepark, tak i pumptrack nebo třeba lezecká stěna. Tenhle projekt by se měl rozjet ještě letos, tak držme klukům palce, ať se povede akci dotáhnout do zdárnýho konce, zasloužili by si to.

 

Ještě než se Pluhárna zavřela, stihli kluci natočit edit a vy se tak můžete mrknout na mladoboleslavskej skateboarding v plný svý kráse. Za kamerou a střihem stojí Pavel Buček.